dr mozhde rezvani
Search
Close this search box.
عکس قبل و بعد تزریق بوتاکس پیشانی

تزریق بوتاکس پیشانی

این خدمت در کلینیک دکتر رضوانی ارائه می‌شود
عکس قبل و بعد تزریق بوتاکس پیشانی

با افزایش سن، ماهیچه های پیشانی ما فعال تر می شوند و باعث ایجاد خطوط افقی و شیارهای عمودی می شوند. این چین و چروک‌ها می‌توانند ما را مسن‌تر نشان دهند و حالتی همیشه نگران یا عصبانی به ما بدهند. خوشبختانه، یک راه مطمئن و موثر برای صاف کردن این چین و چروک ها و بازگرداندن ظاهری جوان تر وجود دارد. با تزریق بوتاکس پیشانی چروک های پیشانی و اطراف ابروها به طور کامل رفع خواهد شد و زیبایی به چهره شما باز خواهد گشت.

جهت مشاوره رایگان یا رزرو نوبت فرم زیر را پر کنید

درخواست مشاوره

شماره ثابت کلینیک

شماره موبایل کلینیک

ارتباط از طریق واتساپ

پزشک در حال تزریق بوتاکس پیشانی به ناحیه بین دو ابروی مراجعه کننده زن
آنچه می‌خوانید
این صفحه را به اشتراک بگذارید
جهت رزرو نوبت با ما تماس بگیرید

تزریق بوتاکس پیشانی چیست؟

برای اینکه بدانیم تزریق بوتاکس پیشانی چیست ابتدا باید گفت که تزریق سم بوتولینوم A یا بوتاکس یک انتخاب عالی برای از بین بردن چین و چروک یا خطوط پیشانی است. بوتاکس می تواند به منظور بهبود یا از بین رفتن هر دو نوع چین و چروک پیشانی یعنی افقی و عمودی مورد استفاده قرار بگیرد. به طور کلی چین و چروک های افقی پیشانی خطوطی می باشند که در سرتاسر این ناحیه قرار دارند که می توانند کاملاً گویا و واضح باشند؛ به گونه ای که وقتی اخم می کنید، عمیق تر دیده می شوند.

تصویر زن جوان که دکتر او با یک سرنگ به پیشانی اش بوتاکس تزریق می کند

حتی در برخی از افراد این خطوط و چین و چروک ها برجستگی و عمق بیشتری پیدا می کنند؛ در نتیجه هنگامی که صورت در حالت استراحت است هم کاملاً مشاهده می شوند. خطوط عمودی پیشانی که با تزریق بوتاکس از بین می روند، خطوطی هستند که در بالای بینی و در بین ابروها ظاهر می شوند. این خطوط کاملاً واضح هستند و هنگامی که در حالت تمرکز یا اخم هستید، بیشتر مشخص می شوند. در اصطلاح پزشکی به این خطوط، گلابلار گفته می شود. همچنین گاهی اوقات به این خطوط، شماره 11 هم گفته خواهد شد؛ زیرا معمولاً به صورت یک زوج و در قالب تقریباً موازی ظاهر می شوند. با توجه به این موضوع، خانم ها و حتی آقایان به دنبال راهی هستند که بتوانند این چین و چروک ها را از بین ببرند.

تزریق بوتاکس پیشانی یکی از بهترین راه ها به منظور از بین بردن هر دو نوع خطوط پیشانی می باشد. این روش، کاملا بی خطر است و به هیچ وجه دردناک نیست. در تزریق بوتاکس پیشانی، سم بوتولینوم عضلات را هدف قرار می دهد؛ در نتیجه فعالیت ماهیچه ها را کاهش خواهد داد. توجه داشته باشید که تزریق بوتاکس پیشانی به طور موقتی از انقباض ماهیچه ها و به وجود آمدن چین و چروک بین ابروها با مسدود کردن تمامی تکانه های عصبی، جلوگیری خواهد کرد. به طور متوسط، افرادی که از بوتاکس برای کاهش یا حذف چین و چروک پیشانی خود استفاده می کنند، ممکن است اثر آن را تا چندین ماه ببینند.

به طور کلی ماندگاری تزریق بوتاکس پیشانی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در زمان انجام این روش باید به آنها توجه کرد. با این حال فرد متقاضی می تواند برای اطمینان حاصل کردن از حفظ مزیت و فواید تزریق بوتاکس پیشانی به طور مداوم و در جلسات منظم مجددا Botox خود را شارژ کند. از آنجایی که بوتاکس یک درمان موقتی است، فرد این امکان را دارد که با گذشت زمان آن را مطابق با نیازهایش تطبیق دهد؛ بنابراین تنظیم دوز و همچنین موقعیت تزریق جهت به دست آوردن ظاهری مناسب کاملاً امکان پذیر خواهد بود.

تزریق بوتاکس پیشانی توسط پزشکان حرفه ای با استفاده از سوزن های ریزی انجام می شود؛ در نتیجه بیمار درد کمی را احساس می کند. البته این امکان وجود دارد که بعد از تزریق، احساس سوزش جزئی در محل تزریق به وجود بیاید اما خیلی سریع برطرف خواهد شد. علاوه بر این، ممکن است که یک توده کوچک یا قرمزی موضعی در محل تزریق ظاهر شود، اما به سرعت کاهش می یابد. به طور کلی در حدود سی دقیقه، صورت کاملاً به فرم قبلی خود باز می گردد.

نحوه و روش تزریق بوتاکس پیشانی

روش تزریق بوتاکس پیشانی بسیار ساده است و به وقت بسیار کمی نیاز دارد و فقط به بازه زمانی چندین دقیقه ای احتیاج دارد. استفاده کردن از دارو بی حسی در محل تزریق موجب می شود که بیماران از سوزش و همچنین درد در ناحیه ای که سوزن واردش می شود، در امان باشند و این نکته روش تزریق بوتاکس پیشانی را به روشی بسیار پرطرفدار برای جوانسازی پیشانی تبدیل کرده است. بنابراین با استفاده از بی حسی، این درد و حتی سوزش کاهش خواهد یافت یا کاملاً برطرف خواهند شد.

برای استریل کردن محلی که سوزن به آنجا وارد می شود هم از پد الکلی استفاده خواهد شد و به این صورت، ناحیه مد نظر آماده انجام تزریق بوتاکس پیشانی می شود. متاسفانه برخی از افراد غیر متخصص این کار را انجام می دهند که در صورت تزریق اشتباه، عوارض شدیدی به دنبال دارد. بنابراین در مرکز تزریق بوتاکس پیشانی دکتر مژده رضوانی انجام دادن تزریق بوتاکس پیشانی توسط سرنگی با سر سوزن ریز و به وسیله پزشک متخصص یا فرد کارآزموده انجام خواهد شد.

عکس تزریق بوتاکس پیشانی از نزدیک

توجه داشته باشید که نحوه تزریق‌ کردن بوتاکس به پیشانی به دقت و همچنین مهارت بسیار بالایی نیاز دارد؛ چون که انتخاب ناحیه مد نظر لازم است با نهایت توجه صورت بگیرد تا خطوط و چروک ها به طور کامل رفع شود. تزریق زیاد بوتاکس و همچنین انتخاب نادرست موضع تزریق اثر سوء به همراه خواهد داشت. همانطور که گفته شد،

 1. نخستین گام در روش تزریق بوتاکس پیشانی بی حس کردن ناحیه مورد نظر در پیشانی با کمک دارو بی‌ حسی می باشد. در نتیجه در زمان وارد شدن سوزن سرنگ به پوست، فرد دچار درد یا آزردگی خاطر نمی شود. پس اگر بخواهیم نحوه تزریق بوتاکس پیشانی را توضیح دهیم، باید بگوییم که پزشک برای انجام دادن درست و اصولی تزریق بوتاکس پیشانی و نواحی موجود در این ناحیه از سوزن و سرنگ های ریزی استفاده خواهد کرد.
 2. در مرحله بعدی، مقدار معینی از Botox را به قسمت مورد نظر تزریق می کند‌. تعیین کردن مقدار لازم از بوتاکس متناسب با نظر پزشک، شدت و از همه مهم تر عمق خطوط و چین و چروک انجام می گیرد.
 3. بعد از انجام بوتاکس پیشانی و عضلات محل مورد نظر به طور موقتی فلج خواهند شد و خطوط یا چین و چروک های به وجود آمده در این ناحیه محو می شوند. پروسه انجام بوتاکس پیشانی تقریبا ۲۰ الی ۳۰ دقیقه به طول می انجامد و پزشک متخصص بعد از گذشتن چند مرحله کار خود را تمام می کند.

خواص و فواید بوتاکس پیشانی

انجام بوتاکس پیشانی به سلامتی و افزایش اعتماد به نفس بیمار کمک زیادی می کند. اما این موضوع تنها مورد از خواص و فواید بوتاکس پیشانی نیست در این تیتر یک مرور کلی در مورد فواید و مزایای بوتاکس خواهند داشت.

 1. کاهش چین و چروک و خطوط عمودی و افقی
 2. افزایش زیبایی کلی صورت فرد با نرم کردن چین و چروک ها و خطوط ریز
 3. یکی از مزایای بوتاکس این است که به سرعت نگرانی های شما در مورد پیری پاسخ می دهد و عزت نفس شما را یک درجه بالاتر ببرد. با کمک این روش شما می توانید به پوست جوان تری دست یابید.
 4. غیر تهاجمی بودن این روش
 5. دستیابی به نتایج سریع
 6. نیازی به استفاده از داروهای بی حسی قوی نیست.
 7. نیاز به بیهوشی نیست.
 8. درد تزریق بوتاکس پیشانی در مقایسه با سایر روش ها کمتر می باشد.
 9. پایین بودن قیمت این روش
 10. برخورداری از مراقبت های ساده

برای این که بتوانید از مزایای گفته شده در بالا بهره مند بشوید، حتما به مرکز تزریق بوتاکس پیشانی دکتر رضوانی مراجعه کنید.

بهترین مارک بوتاکس پیشانی چیست؟

به طور کلی، بوتاکس در انواع گوناگونی به بازار عرضه می شود و به دلیل همین تنوع نمی توان به طور دقیق گفت که بهترین مارک بوتاکس پیشانی چیست. یکی از عوامل مهم در متنوع بودن بوتاکس، نیاز هر کشور است که کمپانی های دارویی متناسب با آن اقدام به تولید این محصول می کنند. از معروف ترین مارک های BOTOX باید به شرکت Allergan اشاره کنیم که نخستین بار در چین عرضه شد اما هم اکنون مترادف آن با نام سم بوتولینوم به فروش می رسد. سایر مارک های بوتاکس به شرح زیر هستند.

 • دیسپورت
  مارک دیسپورت ساخت شرکت گالدرما می باشد و سازنده آن انگلستان است. این مارک بوتاکس را به کسانی پیشنهاد می دهیم که می خواهند خطوط گلابلار خود را رفع کنند. ولی لازم است بدانند که به خاطر ایرانی نبودن این مارک و وجود نمونه های فیک در بازار اصلا توصیه نمی کنیم آن را تزریق کنید که البته تشخیص این موضوع بر عهده پزشک متخصص است. اما با تزریق بوتاکس پیشانی در کلینیک دکتر مژده رضوانی شما می توانید اطمینان خاطر داشته باشید که از بهترین نوع بوتاکس در ارائه خدمت به شما استفاده شده است.
 • مسپورت
  بوتاکس مسپورت، ساخت ایران است و از نظر قیمتی هم نسبت به مارک دیسپورت ارزان تر خواهد بود. با بوتاکس مسپورت خط اخم میان ابروها از متوسط تا حتی شدید به طور موقت از بین خواهد رفت. این مارک دارای تاییدیه سازمان سلامت است و عوارض بسیار اندکی دارد. این بوتاکس به خاطر کیفیت بسیار بالایی که دارد، به برخی از کشور های آسیا صادر می شود.
 • دیستون
  دیستون یکی از بهترین مارک های بوتاکس پیشانی می باشد که توسط کمپانی ایمن واکسن البرز ساخته شده و به بازار جهانی عرضه گردیده است. قطعا یکی از برترین برند های بوتاکس ایرانی همین دیستون خواهد بود که موفق شده گواهی‌ نامه های استاندارد ملی و حتی بین‌ المللی را کسب کند. پس می‌ توانیم بگوییم که از نظر کیفی بوتاکس مدل دیستون همه چیز تمام می باشد و چیزی از نمونه های مشابه اروپایی کم نخواهد داشت. برای بهره مند شدن از مزایای این مارک بوتاکس تنها کاری که لازم است بکنید انتخاب کردن یک مجموعه معتبر و پزشک با تجربه برای تزریق بوتاکس پیشانی می باشد.

نقاط تزریق بوتاکس پیشانی

همانطور که می دانید، یکی از نقاطی که بوتاکس به از بین بردن چین و چروک های آن کمک می کند، پیشانی است. اما عمل تزریق بوتاکس به پیشانی در نواحی مختلفی انجام می گیرد و پزشک باید در انتخاب نقاط تزریق بوتاکس پیشانی دقت بسیار به خرج دهد.

 1. یکی از این نواحی، عضله فرونتالیس است که ماهیچه پهنی می باشد و هنگام انقباض ابروها را بلند می کند. در نتیجه باعث به وجود آمدن خطوط ریزی در سرتاسر پیشانی خواهد شد که با تزریق بوتاکس به این ناحیه می توان آن ها را از بین برد.
 2. یکی دیگر از نواحی تزریق بوتاکس پیشانی خطوط بین ابروها می باشد. ناحیه میان ابروها محبوب ترین بخش برای درمان بوتاکس خواهد بود. این نواحی اغلب با اسم منطقه گلابلا شناخته می‌ شود و به چین و چروک های روی پیشانی اشاره می کنند که در زمان اخم کردن به وجود می آیند. خطوط گلابلا، چین‌ های عمودی می باشند که میان ابروها ظاهر خواهند شد؛ در نتیجه ظاهری خسته و عصبانی به وجود می آورند. این منطقه مکان بسیار موثری برای بوتاکس است.
 3. ابرو ها هم یکی دیگر از نواحی مناسب و پر طرفدار تزریق بوتاکس پیشانی می باشند که می توان از این روش برای بلند کردن آن ها استفاده کرد. اما با این حال، با فرا رسیدن پیری، ابرو ها شروع به ریختن می کنند و به پلک ها ظاهری کلاهدار می دهند. این اتفاق چین‌ و چروک های افقی را درون پوست ایجاد می کند. تزریق بوتاکس به شکل موثری برای مقابله کردن با این اتفاق، بالا بردن و از همه مهم تر برجسته کردن ابروها مورد استفاده قرار می گیرند.

نقاط تزریق بوتاکس - بوتاکس پیشانی

قیمت تزریق بوتاکس پیشانی

به طور کلی قیمت تزریق بوتاکس پیشانی به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از عواملی که ممکن است هزینه تزریق را بالا ببرد، کلینیک و پزشک مناسب است. همچنین برند بوتاکس و حجم لازم جهت رسیدن به یک نتیجه مطلوب هم قیمت نهایی این کار را تعیین می کند. علاوه بر این، قیمت تزریق بوتاکس به پیشانی در هر فرد متفاوت است و متناسب با شرایط، متفاوت می باشد. بنابراین قبل از انجام دادن بررسی‌ های لازم به طور قطعی نمی توانیم قیمت تزریق بوتاکس پیشانی را تعیین کنیم. بهترین راه برای مطلع شدن از قیمت بوتاکس انتخاب یک کلینیک معتبر و مراجعه حضوری به آن جهت انجام بررسی‌ های دقیق و تعیین قیمت نهایی می باشد.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس مشتری

به منظور بدست آوردن بهترین نتیجه و ماندگاری بیشتر این نتایج باید به مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس که پزشک به شما توصیه می کند توجه کنید. در این بخش به مهمترین نکات مراقبتی بعد از تزریق بوتاکس پیشانی اشاره می کنیم:

 1. به مدت 6 تا 8 ساعت بعد از درمان، ناحیه تحت درمان را ماساژ یا فشار ندهید؛ چون که بوتاکس ممکن است به مناطقی با اثر نامطلوب مهاجرت کند. همچنین تا 6 ساعت پس از درمان دراز نکشید.
 2. به جلو خم نشوید و دوش نگیرید. باید سر خود را حداقل 6 ساعت بعد از تزریق در حالت عمودی نگه دارید. از یوگا یا سایر فعالیت های ورزشی سخت، قرارگیری در معرض آفتاب، گرما زیاد و مصرف نوشیدنی های الکلی تا 24 ساعت اول بعد از درمان خودداری کنید. چون که این موارد ممکن است باعث قرمزی، تورم یا خارش موقت در محل های تزریق شود.
 3. تا 24 ساعت پس از درمان از انجام صورت و سونا خودداری کنید.
 4. سعی کنید حدود 2 ساعت پس از درمان، عضلات تحت درمان خود را تمرین دهید (مثلاً اخم کردن، بالا بردن ابروها یا چروک کردن را تمرین کنید). به طور کلی یکی از عوارض تزریق بوتاکس پیشانی درد است.
 5. توصیه می کنیم از مصرف آسپرین یا محصولات حاوی آسپرین خودداری کنید. همچنین از مصرف ویتامین E، زنجبیل، جینسینگ و سیر به مدت 2 هفته خودداری کنید؛ چون که ممکن است خطر کبودی بعد از بوتاکس افزایش یابد.

سوالات متداول درباره تزریق بوتاکس پیشانی

بله، تزریق بوتاکس پیشانی برای میگرن مفید است. مطالعات نشان داده اند که بوتاکس می تواند به کاهش فراوانی و شدت میگرن در افرادی که میگرن مزمن دارند کمک کند.
مدت زمانی که طول می کشد تا بوتاکس پیشانی اثر کند به عوامل مختلفی از جمله متابولیسم فرد، میزان تزریق بوتاکس و ناحیه خاص پیشانی که تحت درمان است بستگی دارد.

سایر خدمات

نظر کاربران

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

۵۰٪ تخفیف کاشت ابرو

جشنواره تخفیف کاشت ابرو

۵۰٪ تخفیف

به مناسبت پایان فصل بهار