dr mozhde rezvani
Search
Close this search box.
پخش ویدیو

لیزر موهای زائد

این خدمت در کلینیک دکتر رضوانی ارائه می‌شود
پخش ویدیو

لیزر موهای زائد یک روش محبوب برای کاهش و از بین بردن موهای زائد بدن است. این روش از پرتوهای لیزر برای انتقال انرژی به فولیکول‌های مو استفاده می‌کند که باعث تضعیف آنها و کاهش رشد موها می‌شود. لیزر مو در حال حاضر بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد محسوب می‌شود.

جهت مشاوره رایگان یا رزرو نوبت فرم زیر را پر کنید

درخواست مشاوره

شماره ثابت کلینیک

شماره موبایل کلینیک

ارتباط از طریق واتساپ

آنچه می‌خوانید
این صفحه را به اشتراک بگذارید
جهت رزرو نوبت با ما تماس بگیرید

عملکرد لیزر موهای زائد چگونه است؟

لیزر موهای زائد از تکنولوژی نوری برای کاهش یا حذف موهای زائد استفاده می‌کند. فرآیند اصلی به این صورت است:

 1. آماده‌سازی: قبل از شروع جلسه لیزر، محدوده‌ای که قرار است موها از آنجا حذف شوند، تمیز می‌شود. این مرحله شامل تراشیدن موهای بلند و همچنین تمیز کردن پوست برای جلوگیری از عوارض جانبی است.
 2. تنظیم دستگاه: دستگاه لیزر توسط تکنسین زیر نظر پزشک متخصص برای نوع پوست و موهای شما تنظیم می‌شود. این تنظیمات ممکن است شامل انتخاب نوع لیزر، قدرت و مدت زمان انرژی باشد.
 3. اعمال لیزر: لیزر بر روی پوست انجام می‌شود و در فولیکول‌های موها جذب می‌شود. نور لیزر باعث تبدیل به گرما در داخل فولیکول می‌شود و باعث ضعیف شدن فولیکول و یا تخریب آن می‌شود.
 4. پس از لیزر: پس از لیزر درمانی، پوست قرمز می‌شود. مراقبت‌های پس از لیزر صورت می‌گیرد، بنابراین توصیه می‌شود که از قرار گرفتن در معرض آفتاب و استفاده از محصولات آرایشی شیمیایی بصورت موقت خودداری کنید.

عملکرد لیزر موهای زائد چگونه است؟

تکرار جلسات لیزر ضروری است تا فولیکول‌های موها به طور کامل ضعیف شده یا از بین بروند. این فرآیند بیشتر بر روی موهای تیره و پوست‌های روشن تأثیر مثبت دارد.

نکات پیرامون لیزر موهای زائد

 1. نیاز به تکرار جلسات: برای کسب نتایج دائمی، نیاز به تکرار جلسات لیزر دارید.
 2. قابلیت تأثیرگذاری بر انواع پوست و مو: لیزر مو با توجه به نوع و رنگ پوست و مو دارای کارایی متفاوتی است.
 3. عوارض جانبی: التهابات پوستی، قرمزی، درد موقت و گاهی اوقات تغییر رنگ پوست از عوارض جانبی لیزر مو است.

قبل از استفاده از این روش، مشاوره با  متخصص پوست بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که این روش مناسب شماست و به درستی اجرا می‌شود.

با انواع لیزر موهای زائد آشنا شوید

 • لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت
 • لیزر موهای زائد با لیزر روبی ( یاقوت )
 • لیزر ND:YAG
 • لیزر موهای زائد با استفاده از لیزر دایود

لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت

دستگاه الکساندرایت یکی از انواع دستگاه‌های لیزر است که بخصوص برای کاهش موهای زائد استفاده می‌شود. این دستگاه از لیزر الکساندرایت استفاده می‌کند که یک نوع لیزر موثر برای کاهش موهای تیره و ضخیم است.

لیزر الکساندرایت با طول موج 755 نانومتر کار می‌کند که برای موهای تیره و روشن عالی است. این نوع لیزر به خوبی جذب پیگمانت موها می‌شود و به فولیکول‌های موها انرژی می‌رساند.

استفاده از دستگاه الکساندرایت می‌تواند منجر به کاهش دائمی موهای زائد شود، اما برای دستیابی به نتایج دائمی، ممکن است نیاز به تکرار جلسات داشته باشید. این دستگاه معمولاً برای موهای تیره و روشن کارآمد است و دارای نتایج بسیار خوبی در هنگام لیزر موی زائد است.

مهم است که قبل از استفاده از هر نوع دستگاه لیزر، مشاوره با یک متخصص پوست یا پزشک متخصص داشته باشید تا نوع مناسبی از لیزر را برای شما تعیین کند.

لیزر موهای زائد با لیزر روبی ( یاقوت )

لیزرهای روبی یکی از انواع لیزرهای مورد استفاده برای کاهش موهای زائد هستند. این نوع لیزر از یک منبع تولید شده است که از یاقوت روبی ساخته شده و نور لیزری با طول موج 694 نانومتر تولید می‌کند.

لیزرهای روبی برای کاهش موهای زائد استفاده می‌شوند اما نه به همان اندازه که دیگر انواع لیزرها مثل لیزر الکساندرایت یا Nd:YAG برای همه افراد مناسب هستند. این لیزر معمولاً برای موهای تیره و روشن بر روی پوست‌های کمتر پیگمانته کارآمدتر است. همچنین، مانند سایر انواع لیزر موهای زائد، لیزر روبی نیاز به تعدادی جلسه تکراری دارد تا به طور کامل موها را از بین ببرد یا کاهش دهد.

لیزر  (Nd:YAG)

لیزر (Nd:YAG) یکی از انواع لیزرهای مورد استفاده برای کاهش موهای زائد است. این نوع لیزر از مواد خاصی مانند ندیمیوم و ایتریم آلومینیم گارنت (Nd:YAG) ساخته شده و نور لیزری با طول موج 1064 نانومتر تولید می‌کند.

لیزر Nd:YAG برای کاهش موهای زائد بر روی انواع مختلف پوست مناسب است. این لیزر معمولاً برای موهای تیره و ضخیم کارآمد است و می‌تواند بر روی پوست‌های تیره‌تر نیز مؤثر باشد. از این لیزر برای کاهش موهای بدن و صورت استفاده می‌شود.

لیزر موهای زائد با استفاده از لیزر دایود

لیزر دایود یکی از تکنولوژی‌های استفاده شده برای کاهش موهای زائد است. این نوع لیزر از دیودهای نوری برای ایجاد لیزر استفاده می‌کند. لیزر دایود عمدتا برای کاهش موهای بدن و صورت استفاده می‌شود.

لیزر دایود نور لیزری با طول موج متفاوتی تولید می‌کند، معمولا بین 800 تا 810 نانومتر. این لیزر به پیگمانت موها جذب می‌شود و انرژی لیزر را به فولیکول‌های مو منتقل می‌کند. این عملکرد باعث تخریب فولیکول‌ها می‌شود و سبب می شود موها رشد کمتری داشته یا به طور دائمی حذف ‌شوند.

استفاده از لیزر دایود معمولاً به عنوان یک گزینه مؤثر برای افراد با پوست روشن و موهای تیره در نظر گرفته می‌شود. همچنین، برای محدود کردن رشد موها یا کاهش دائمی آنها، چندین جلسه لیزر ممکن است لازم باشد. قبل از استفاده از لیزر دایود، بهتر است با یک متخصص پوست یا پزشک مشورت کنید تا بررسی کاملی از وضعیت پوست و موهایتان صورت بگیرد و تنظیمات مناسب انجام شود.

انواع لیزر موهای زائد

چه افرادی نباید از لیزر استفاده کنند؟

 • افراد دارای اختلالات هورمونی
 • کسانی که داروهای خاص مصرف می‌کنند
 • کسانی که پوست خود را برنزه کرده‌اند
 • زنان باردار

مزایای لیزر موهای زائد چیست؟

 1. کاهش دائمی موهای زائد: با تکرار جلسات، می‌توان موهای زائد را به طور موقت یا حتی دائمی کاهش داد.
 2. دقت: لیزرها به‌طور دقیق بر روی موهای تیره و ضخیم اثر می‌گذارند و بافت سالم پوست را حفظ می‌کنند.
 3. سرعت: فرآیند لیزر سریع‌تر از روش‌های دیگر مانند موم یا دیگر روش‌های حذف مو است.

سوالات متداول درباره لیزر موهای زائد

در صورت استفاده از کرم های بی حس کننده قبل از انجام لیزر، درد ناشی از لیزر موهای زائد بسیار کم خواهد شد.
خیر، لیزر موهای زائد فولیکول‌های مو را بصورت موقت غیرفعال می‌کند اما لیزر مو اثری طولانی مدت و موئر دارد و در حال حاضر بهترین روش از بین بردن موهای زائد است.

سایر خدمات

نظر کاربران

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها