dr mozhde rezvani
Search
Close this search box.
تزریق پی آر پی مو برای یک آقا

مقایسه پی آر پی مو با مزوتراپی؛ کدام روش بهتر است؟

در مورد مقایسه پی آر پی با مزوتراپی مو، کدام روش بهتر است؟ برای خیلی از افراد سوال است. خیلی از افراد به دنبال روشی برای درمان مشکلات موی سر خود هستید. حتی بیشترین سرچی که در گوگل و سایر موتورهای جستجو می شود، در مورد مقایسه این دو روش است. به طور کلی، هم PRP و هم مزوتراپی، برای از بین بردن ریزش مو ها و رفع نازکیشان مناسب هستند. اما برای تعیین این موضوع که پی آر پی مو بهتر است یا مزوتراپی، می بایست به عوامل مختلفی همچون سن، الگوی ریزش مو و شرایط هر فرد دقت کرد.

این صفحه را به اشتراک بگذارید

جهت مشاوره رایگان یا رزرو نوبت فرم زیر را پر کنید

تست

این یک فرم تست می باشد.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

شماره ثابت کلینیک

شماره موبایل کلینیک

ارتباط از طریق واتساپ

آنچه می‌خوانید
پاک کردن تاتو روی شانه با لیزر کیوسوئیچ

فرق بین مزوتراپی با پی آر پی مو چیست؟

اما در اینجا به فرق بین پی آر پی مو با مزوتراپی می پردازیم. در حوزه درمان های زیبایی، مزوتراپی مو به عنوان یک رویکرد همه کاره شناخته می شود که می تواند به صورت گسترده ای مواد غذایی مورد نیاز فولیکول های مو را به آن ها برساند. این تکنیک ابتکاری شامل تزریق هدفمند مواد فعال به مزودرم، لایه چربی و بافت زیر سطح پوست می باشد. در روش مزوتراپی مو نیازی به بیهوشی نیست و عمل جراحی با کمک سوزن  های ریز میکرو، انجام می گیرد؛ در نتیجه بیمار درد کمی را احساس می کند. پزشک متخصص با کمک سوزن های ریز به عمق 2 تا 4 میلیمتری پوست سر نفوذ می کند و مواد مغذی را به نواحی هدف تزریق خواهد کرد. روش مزوتراپی بدون هیچ گونه خونریزی یا دردی انجام می گیرد و سبب ناراحتی بیمار نخواهد شد. 

پی آر پی (PRP):

 •  یک فرآورده خونی می باشد که از طریق یک دستگاه جداسازی پیشرفته، از خون تازه ای که لخته نشده باشد، حاصل می شود.
 •  در روش پی آرپی، از خود ترکیبات خونی فرد برای بهبود یافتن و تحریک کردن بافت آسیب دیده استفاده می شود. 
 • توجه داشته باشید که از PRP یا پلاکت درمانی به منظور بهتر شدن رشد موها پس از کاشت مو نیز می توان استفاده کرد.
 • برای اعمال PRP روی موها از یک دستگاه خاص به منظور جداسازی کردن پلاسمای غنی از پلاکت استفاده خواهد شد
 • محل تزریق در پی  آر پی باید تزریق به تمامی لایه  های پوست انجام گیرد.
 • همه مهمتر روش پی آر پی بدون عوارض است
 • در پی آر پی، محتویات تزریق شده، پلاسمای غنی از پلاکت است.
 • پی آر پی حدودا ۳ جلسه نیاز است.
 • هر جلسه PRP برای تقویت مو ها تقریبا نیم ساعت به طول می انجامد.
 • از طرفی پی آر پی مو به خاطر داشتن خاصیت ضد التهابی، برای کاهش دادن التهابات پوست سر هم مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند به بهبود یافتن علائم سوزش یا خارش در پوستتان کمک کند
 •  به طور کلی به خاطر خواص مواد تشکیل دهنده پی آر پی مو، این روش، بهترین راه برای در درمان ریزش مو است.

اماده سازی پی آر پی مو برای یک خانم

مزوتراپی مو:

 •  ترکیباتی از قبیل آنزیم  و ویتامین  به ریشه مو ها تزریق می شوند.
 •  در مزوتراپی مو ترکیبات با استفاده از سوزن تزریق می شوند.
 • محل تزریق در مزوتراپی مو، محتویات و ترکیبات لازم به لایه میانی پوست تزریق می شوند.
 • در مزوتراپی مو مقدار کمی عارضه جانبی به همراه دارد.
 • برای مزوتراپی تعداد جلسات بیش از ۵ جلسه است 
 • زمان هر یک از جلسه های مزوتراپی مو هم حدودا 15 دقیقه طول می کشد.
 •  هزینه  های مزوتراپی مو از پی آر پی کمتر است. 

مقایسه روش انجام پی آر پی مو و مزوتراپی مو

اما در مورد روش انجام و مقایسه پی آر پی با مزوتراپی مو باید بگوییم که در روش پی آر پی مو ابتدا نمونه خون بیمار گرفته می  شود و سپس، با کمک دستگاه سانتریفیوژ جدا خواهد شد تا مقدار بالایی از پلاکت های خونی به دست بیاید. بعد از این مراحل، پلاکت ها به ناحیه هدف تزریق می شوند. در نهایت، با ماساژ ملایم، پلاکت ها به حد کافی در نواحی مورد نظر توزیع خواهند شد.

معمولا لازم است پیش از انجام دادن مزوتراپی مو، آزمایشاتی را انجام دهید تا دلیل ریزش مو و وضعیت سلامتی تان برای پزشک مشخص شود. در مرحله بعدی بر اساس نتایج این آزمایش ها، پزشک ترکیبات و مواد مغذی به  کار رفته در مزوتراپی را مشخص خواهد کرد. وقتی که پزشک ترکیبات مورد نیاز را آماده کرد، آن ها را وارد سرنگ کوچکی می  کند. در مرحله بعدی تزریق  های ریزی را در فولیکول  های مو انجام خواهد داد. این تزریق ها معمولا در یک میلیمتری پوست سر شما انجام می شوند.

تزریق مزوتراپی سر یک آقا

مقایسه پی آر پی مو با مزوتراپی از نظر سن انجام عمل زیبایی

اگر بخواهیم به مقایسه پی آر پی مو با مزوتراپی از نظر سن انجام عمل زیبایی بپردازیم، باید بگوییم که سن مناسب برای انجام مزو از ۱۸ تا ۶۵ سالگی می باشد. اما از ۱۸ سالگی به بعد (بدون محدودیت) می توان از روش پی آر پی استفاده کرد. 

نکته: تشخیص این که آیا از سن مناسب برای تزریق پی آر پی یا انجام مزوتراپی برخوردار هستید یا خیر، بر عهده پزشک است؛ در نتیجه حتما با یک متخصص پوست و مو مشورت کنید. 

مقایسه پی آر پی و مزوتراپی مو از نظر کاربرد

یکی دیگر از راه های مقایسه پی آر پی مو با مزوتراپی مو از نظر کاربرد آن ها است. ترکیبات پی آر پی، شامل موادی همچون پروتئین های رشدی است که این مواد با تزریق به ناحیه هدف، به موها کمک می  کنند تا رشد بیشتر و همچنین سالم  تری داشته باشند.. در کل، پی آر پی مو، روشی غیر جراحی و کاملا کم خطر است که در بهبود وضعیت و جلوگیری کردن از ریزش مو ها کاربرد دارد. 

حال به بررسی کاربرد های مزوتراپی مو بپردازیم. به طور کلی مزوتراپی مو روشی غیر جراحی برای ترمیم مو ها است که برای تحریک کردن رشد مو ها و بهبود یافتن سلامت کلی پوست سر مورد استفاده قرار می گیرد. مزوتراپی مو موجب رساندن مواد مغذی به فولیکول  های مو می شود و تا حد ممکن هم می  تواند مو ها را تغذیه کند. زمانی که مو ها شروع به ریزش می کنند، می توان از مزوتراپی مو استفاده کرد تا در مرحله اول روند ریزش مو متوقف گردد و سپس رشد دوباره موها شروع شود. 

مقایسه مزایای پی آر پی و مزوتراپی مو 

اگر بخواهیم به مقایسه مزایای  پی آر پی مو با مزوتراپی مو بپردازیم.

 •  تزریق پی آر پی باعث افزایش یافتن خونرسانی و مواد غذایی لازم به مو ها می شود؛ 
 • پی آر پی مو به طور کاملاً طبیعی و بدون عوارض جانبی انجام می گیرد.
 •  علاوه بر این، نتایج PRP مو به طور دائمی می باشند و موها برای مدت زمان طولانی این حالت خود را حفظ می کنند.
 •  تزریق پی آر پی مو، روشی کم هزینه و از همه مهم تر غیر جراحی می باشد و به خاطر آن که برای تهیه اش از خون خود فرد استفاده می  شود، نیازی به تزریق مواد شیمیایی و مصنوعی وجود ندارد.
 •   احتمال بروز عوارض جانبی در این روش و آسیب رسیدن به موها کاهش می یابد.
 •  به علاوه، به خاطر عدم احتیاج به بستری شدن و همچنین بریدگی از پوست، انجام پی آر پی به بیمارانی که دچار مشکلات قلبی، دیابت یا عفونت  هستند، توصیه می  شود.
 • پی آر پی مو به خاطر داشتن ترکیباتی با خاصیت ضد التهابی و آنتی  اکسیدانی یا حتی رشد زا، به بهبود یافتن وضعیت موهای نازک و حتی شکننده کمک زیادی می کند.

تزریق پی آر پی وسط سر یک زیبا جو

اما مزوتراپی مو:

 •  درمانی است که می تواند سلول  های مو را با تزریق ترکیبات موثر، تحریک کرده و سپس آن ها را از لحاظ بیولوژیک فعال نمود.
 •  به  طور کلی با انجام دادن مزوتراپی مو، انقباض فولیکول  های مو معکوس می شوند و در نتیجه ضخامت و رشد آن ها افزایش پیدا می کند. 
 • یکی از مزایای مزوتراپی مو آن است که کاملاً با کاشت مو سازگاری دارد. 
 • همچنین پزشکان می  توانند از این روش در کنار سایر روش های دیگر از جمله درمان  های PRP استفاده کنند. سایر مزایای مزوتراپی مو به شرح زیر است.
 • مزوتراپی مو با تقویت کردن رشد موها، افزایش دادن ضخامت تار های مو و جلوگیری کردن از ریزش مو ها به روند درمان آلوپسی آندروژنتیک کمک می کند.
 • مزوتراپی مو می تواند به درمان ریزش موی سکه ای کمک کند.
 • مزوتراپی می تواند فولیکول های مو را تحریک کرده و به رشد مو ها کمک کند.
 • جلوگیری و متوقف کردن ریزش مو
 • کاهش دادن چربی مو
 • افزایش اکسیژن رسانی به مو
 • افزایش اکسیژن رسانی به مو

بعد از کاشت مو پی آر پی بهتر است یا مزوتراپی؟

اما شاید این که بعد از کاشت مو پی آر پی بهتر است یا مزوتراپی؟ برای شما هم سوال باشد. در کل مزوتراپی مو درمان قدیمی تری نسبت به پی آر پی می باشد. ولی به خاطر آن که پی آر پی مو جدید تر است و پژوهش  های دقیق تری در مورد این روش و اثراتش بعد از کاشت مو انجام گرفته، به نظر می رسد که PRP پی از کاشت بهتر است. البته با تجویز پزشک می توان از هر ۲ این روش ها پس از کاشت مو استفاده کرد.

انجام همزمان پی ار پی و مزوتراپی ممکن است؟ 

بله، امکان انجام همزمان پی آر پی و مزوتراپی وجود دارد، اما بر حسب حالت و دلیل ریزش مو، ممکن است که برخی محدودیت  ها برای این کار وجود داشته باشد. به همین دلیل بهتر است که با یک متخصص پوست و مو مشورت کرد. البته در بعضی از موارد ممکن است که PRP و مزوتراپی مو با یک دیگر تداخل داشته باشند؛ در این موارد بهتر است که این دو روش به صورت همزمان با هم انجام نشوند. مثلا، در صورتی که علت ریزش مو عفونت یا التهاب باشد، انجام دادن مزو باعث تشدید علائم می شود.

تزریق مزوتراپی مو برای یک آقا

آیا به جای مزوتراپی میتوان پی آر پی انجام داد؟

در جواب این سوال که آیا پی آر پی می تواند جایگزین مزوتراپی باشد یا خیر باید جواب مثبت بدهیم. به طور کلی بسته به نوع الگوی ریزش مو در فرد و شرایطی که دارد، می  توان PRP را جایگزین مزوتراپی مو کرد.

نتایج پی  روش ماندگاری بیشتری دارد؟

معمولاً نتایج حاصله از روش پی آر پی ماندگاری بیشتری در مقایسه با مزوتراپی موها خواهند داشت. البته تشخیص این موضوع بر عهده خود پزشک است ولی شما با مقایسه پی آر پی مو با مزوتراپی و مطالبی که در این مقاله ارائه شدند، می توانید مناسب ترین روش را برای خود انتخاب کنید.

 در ادامه مقایسه پی آر پی مو با مزوتراپی باید بگوییم که هر دو این روش ها برای اشخاصی که طاسی یا ریزش موی شدید دارند، مناسب نیستند و تنها برای مشکل کم پشتی مو، اثربخش خواهند بود. البته بعضی وقت ها می  توان از پی آر پی و مزوتراپی به منظور رسیدن به نتیجه بهتر استفاده کرد؛ چون که در این دو روش  هیچ ناراحتی پوستی یا عفونتی برای بیمار ایجاد نمی  شود.

سوالات متداول

درمان PRP در جلوگیری از ریزش مو و نازک شدن مو بسیار موثر است و همچنین برای رشد مجدد موها و رشد موهای ضخیم تر و سالم تر عمل می کند.
برای دستیابی به نتایج واقعی درمان موی پی آر پی، باید یک سری از چهار تا شش درمان را انجام دهید و می توانید از رشد موهای جدید برای حدود 18 تا 24 ماه لذت ببرید. از آنجایی که PRP دائمی نیست، این درمان یک بار در سال توصیه می شود.

سایر مطالب خواندنی

پاک کردن تاتو روی شانه با لیزر کیوسوئیچ
یکی از نمونه کارهای روش تکثیر کاشت مو
کبودی بعد از تزریق ژل لب برای یک زیبا جو
خانمی که دچار خشکی لب بعد از تزریق ژل لب شده است.
بهترین فصل برای کاشت مو
تفاوت تزریق مزوژل با فیلر زیر چشم
آبرسانی عمیق پوست باعث شادابی پوست یک خانم شده است.
افزایش ماندگاری تزریق فیلر گونه
تزریق فیلر گونه برای صورت های کشیده یک زیباجو
خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس
 مدل ژل لب عروسکی یک دختر
تزریق مزوتراپی مو به سر یک خانم | سن مناسب تزریق مزوتراپی مو
آشنایی با انواع روش لیفت چشم
انواع روشهای لیفت شقیقه
خانمی در حال تزریق بوتاکس به گونه بیمار |
یک نمونه از بوتاکس چشم گربه ای
تزریق بوتاکس به پیشانی یک آقا | مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس
Dr
زاویه سازی فک با فیلر برای یک آقا
هایفوتراپی صورت یک زیباجو توسط متخصص زیبایی | مراقبت بعد از هایفوتراپی صورت
مقایسه هایفوتراپی و بوتاکس
راه های درمان چروک دور چشم
خانمی در حال استفاده از روتین پوستی
درمان گودی زیر چشم
انواع روش لیفت بینی
مزوتراپی برای یک آقا که کاشت مو انجام داده است | مزوتراپی بعد از کاشت مو
ماندگاری تزریق ژل لب
ماندگاری تزریق ژل لب
افزایش ماندگاری تزریق فیلر
تزریق فیلر بینی گوشتی برای یک خانم
ترسیمی از نقاط تزریق بوتاکس پیشانی
ورم بعد از تزریق فیلر گونه
ورم گونه یک خانم بعد از تزریق فیلر گونه
تزریق هیرفیلر برای یک اقا
مدل گربه ای لیفت چشم با نخ
درمان واریس پا با تزریق اسکلروتراپی
جوش زدن بعد از تزریق بوتاکس
کشش گوشه چشم با تزریق بوتاکس شقیقه یک خانم
تزریق هیر فیلر در سر یک خانم برای تقویت مو
تزریق پروفایلو به صورت یک خانم
تاثیر تزریق پروفایلو برای درمان مشکلات پوستی یک زیبا جو
تزریق فیلر فک برای یک خانم زیباجو توسط متخصص
تزریق فیلر خط خنده به صورت یک خانم و رضایت این خانم از تزریق
تزریق بوتاکس گونه برای ایجاد کات گونه روی صورت یک زیباجو
درمان چین و چروک پیشانی با تزریق بوتاکس
خانمی که برای صورت خود مزوژل جالپرو تزریق کرده است
تزریق فیلر به زیر چشم های یک خانم برای درمان چین و چروک پا کلاغی
تزریق فیلر برای کانتورینگ صورت یک خانم
خانمی در حال لیفت نخ صورت
شخصی که بعد از تزریق ژل لب دچار تبخال شده است
خانم باردار در حال تزریق ژل لب
تزریق بوتاکس با ماندگاری بالا
تصویر مربوط به یک خانم است و دستای یک دکتر که دستکش صورتی پوشیده و در حال لیفت صورت با نخ است
عکس زن باردار و دست یک پزشک که سرنگ بوتاکس را در دست دارد
عکس ویال بوتاکس و سرنگ در کنار ویال آب مقطر
عکس نخ های لیفت که با کانولا داخل صورت زن جوان قرار داده شده - مراقبت های بعد از لیفت با نخ

نظر کاربران

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها