dr mozhde rezvani
Search
Close this search box.
لیفت با نخ
پخش ویدیو

لیفت نخ

این خدمت در کلینیک دکتر رضوانی ارائه می‌شود
لیفت با نخ
پخش ویدیو

لیفت نخ یا همان لیفت با نخ یکی از روش‌های نوین و محبوب در زمینه زیبایی است که به عنوان جایگزینی غیرجراحی برای لیفت صورت شناخته می‌شود. این روش با استفاده از نخ‌های بسیار ظریف و مخصوص، به منظور کشیدگی و جوان‌سازی پوست انجام می‌شود. نخ‌های به کار رفته در این روش، بی‌خطر و قابل جذب توسط بدن هستند و به تدریج باعث تحریک تولید کلاژن می‌شوند.

جهت مشاوره رایگان یا رزرو نوبت فرم زیر را پر کنید

درخواست مشاوره

شماره ثابت کلینیک

شماره موبایل کلینیک

ارتباط از طریق واتساپ

لیفت صورت با نخ
آنچه می‌خوانید
این صفحه را به اشتراک بگذارید
جهت رزرو نوبت با ما تماس بگیرید

لیفت نخ چیست؟

لیفت نخ یک فرآیند جراحی زیبایی است که به کمک نخ‌های خاص، اثری بهبوددهنده بر روی ظاهر صورت ایجاد می‌کند. این نخ‌ها معمولاً از موادی مانند پلی پروپیلن تهیه می‌شوند که در بدن تا مدت زمان طولانی حفظ شکل و استحکام خود را دارند. این روش به عنوان جایگزینی غیرجراحی برای لیفتینگ صورت ارائه شده است و به دلیل عدم نیاز به برش‌ها و زمان بهبودی کوتاه، جذابیت خاص خود را دارد.

عمل لیفت نخ

آشنایی با انواع  نخ در لیفت

در راستای توسعه فناوری لیفت نخ، نخ‌ها به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند، هر کدام با ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود. این تنوع در انتخاب نوع نخ بستگی به نیازها و اهداف هر فرد دارد. در زیر، به سه دسته اصلی نخ در لیفت می‌پردازیم:

 1. نخ‌های جذبی: نخ‌های جذبی از موادی تشکیل شده‌اند که قابلیت جذب طبیعی ترکیبات بدن را دارند. این نخ‌ها بر روی ساختارهای بافتی اثر گذاری کرده و با تحریک تولید کلاژن و الاستین، ایجاد اثر لیفتینگ و جوان‌تر کردن را دنبال می‌کنند. از مهمترین ویژگی‌های نخ‌های جذبی، ایجاد نتایج طبیعی و ماندگاری طولانی مدت است.
 2. نخ‌های ترکیبی: نخ‌های ترکیبی از ترکیب مواد جذبی و غیر جذبی تشکیل شده‌اند. این ترکیب باعث ایجاد تعادل میان اثر لیفتینگ و استحکام بافتی می‌شود. نخ‌های ترکیبی علاوه بر افزایش تولید کلاژن، از ایجاد حجم و پرسلانی پوست نیز پشتیبانی می‌کنند.
 3. نخ‌های غیر جذبی: نخ‌های غیر جذبی از موادی مانند پلی پروپیلن تهیه می‌شوند که به مرور زمان تغییر شکل کمتری دارند. این نخ‌ها از طریق ایجاد تنش و کشیدگی در پوست، اثر لیفتینگ را ایجاد می‌کنند. با توجه به ماهیت ثابت این نخ‌ها، نتایج به مدت زمان طولانی محفوظ می‌مانند.

با توجه به این تقسیمات، هر کدام از انواع نخ‌ها ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارند. انتخاب نوع مناسب نخ بر اساس نیازها و توقعات فرد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در مشاوره با پزشک تخصصی، تحلیل دقیق‌تری از وضعیت پوست و نیازهای فرد انجام می‌شود تا بهترین گزینه برای لیفت نخ مشخص گردد.

نخ جذبی لیفت

لیفت صورت با نخ چگونه است؟

لیفت نخ یک عمل زیبایی است که جایگزین کم تهاجمی به جای جراحی لیفت صورت می باشد. پزشکان ادعا می کنند که لیفت صورت با استفاده از نخ پوست را با قرار دادن مواد با نخ های پزشکی در صورت سفت خواهد کرد و سپس با سفت کردن آن ها، پوست را به سمت بالا می کشند. هدف از انجام این روش، بلند کردن شکل صورت بیمار است. در لیفت نخ از مواد بخیه موقتی به منظور دوختن پوست استفاده می شود تا صورت کشیده تر گردد. سالیان زیادی می باشد که این روش زیبایی ابداع شده اما به تازگی و با نوآوری در مواد مورد استفاده برای لیفت نخ به محبوبیت آن در سال های افزوده شده است.

کاندیدای معمولی برای لیفت نخ افرادی هستند که در دهه 30 تا اوایل 50 سالگی خود قرار دارند. فردی که به طور کلی از سلامت خوبی برخوردار است و به تازگی علائم پیری خودش را متوجه شده، می تواند برای از بین بردن این علائم از لیفت نخ استفاده کند. همچنین کسانی که به خاطر شرایط پزشکی نمی توانند بیهوش شوند و جراحی لیفت صورت انجام دهند، بهتر از لیفت صورت با استفاده از نخ را به عنوان جایگزین مطمئن‌ تر انتخاب کنند.

به طور کلی روش لیفت نخ به صورت زیر انجام می شود.

این روش نسبتاً ساده است. در این روش با کشیدن نخ های بسیار نازک و قابل حل در زیر پوست، متخصص می تواند پوست را در اطراف پیشانی، گردن یا حتی بالا تنه محکم کند. در این روش بخیه ها یا نخ های نامرئی، بدون درد بر روی پوست بیمار می‌ چسبند و پزشک مطمئن می شود که نخ ها بافت و ماهیچه‌ های زیرین را در حین کشیده شدن محکم خواهد گرفت. زمانی که نخ وارد پوست می شود، پاسخ درمانی بدن آغاز می گردد. حتی اگر توسط نخ های تعبیه شده در زیر پوست، بیمار آسیبی نبیند، بدن این ماده را تشخیص می دهد و تولید کلاژن را در ناحیه آسیب دیده تحریک خواهد کرد. کلاژن می تواند شکاف های موجود درون پوست افتاده را پر کند و همچنین حالت ارتجاعی جوان تری را به صورت بازگرداند. طی تحقیقات انجام شده از 100 نفری که تحت عمل لیفت نخ قرار گرفته بودند در مورد این روش زیبایی سوالاتی پرسیدند. این افراد اظهار داشتند که اثر اولیه لیفت با استفاده از نخ این است که پوست آن ها سفت تر شد و ساختار یافته تر به نظر می رسید. بعد از یک سال هم با حل شدن بخیه ها، این اثر شروع به کاهش یافتن کرد.

مراحل جوان سازی پوست صورت با استفاده از لیفت نخ

 1. در مرحله اول صورت به صورت کامل پاکسازی خواهد شد تا هرگونه آلودگی که بر روی سطح پوست بیمار وجود دارد، پاک شود.
 2. در مرحله دوم پزشک با استفاده از کرم های بی حس کننده، نواحی مختلف صورت بیمار را بی حس می کند.
 3. در مرحله سوم برای ایجاد کردن بخیه با کمک انواع نخ بخیه در ابتدا نواحی مخصوصی از پوست صورت را مشخص می کنند تا پوست از همین نقاط به بالا کشیده شود.
 4. سپس در مرحله چهارم با بکارگیری سوزن نازک و ظریف در بخش های به خصوصی در صورت بخیه ایجاد خواهد شد. به اصطلاح می گویند که نخ ها درون عمق یک سانتی متری از پوست کاشته خواهند شد. به این ترتیب همه افتادگی یا شل شدگی پوست برطرف می شوند.

در مورد چگونگی لیفت نخ و مزایای این روش بهتر است بدانید که:

 1. در طول روند درمان همه افتادگی ها و شل شدگی های پوست صورت برطرف خواهند شد و پوست بیمار بافتی محکم و بسیار سفت به خودش پیدا می کند.
 2. خطوط و همچنین چین و چروک های موجود در پوست صورت به طور کامل از بین می روند.
 3. این عمل بدون درد و حتی خونریزی انجام می گیرد.
 4. روند انجام لیفت نخ چندان طولانی مدت نیست.
 5. رفع و از بین بردن چین و چروک ها و افتادگی های دور فک یا لب ها با لیفت نخ امکان پذیر می باشد.
 6. پس از مدتی خطوط دور چشم با این روش از بین خواهند رفت.
 7. در حداقل زمان ممکن پس از انجام دادن جوان سازی و لیفت نخ می توان نتیجه را مشاهده کرد.
 8. این روش ایمن ترین و حتی بی خطر ترین راه برای جوان سازی صورت می باشد.
 9. پوست هیچ گونه واکنشی به نخ کاشته شده در پوست صورت نشان نخواهد داد.
 10. پزشک به گونه ای نخ ها را در پوست قرار می دهد که بر سطح پوست دیده نشوند.

قیمت لیفت نخ صورت

لیفت صورت با استفاده از نخ یکی از روش های کم‌ تهاجمی برای زیبایی و جوان سازی پوست است. نتایج لیفت نخ صورت کاملا طبیعی است و برای حذف، از بین بردن یا کاهش چین‌ و چروک‌ ها، خطوط و جوان‌ سازی پوست مناسب خواهد بود. قیمت لیفت نخ صورت با استفاده از نخ پس از معاینه بیمار توسط پزشک تعیین می‌ شود؛ چون که عوامل بسیار زیادی بر روی قیمت آن اثر می گذارند. در حال حاضر هزینه لیفت نخ صورت تقریبا از ۴ میلیون تومان به بالا شروع می شود که متناسب با عوامل مختلف می‌ تواند تغییر کند.

توجه داشته باشید میزان و همچنین نوع آسیب های وارد شده به صورت، مناطق تحت‌ درمان، نوع نخ و سایر دلایل دیگر از جمله پارامتر هایی هستند که می توانند هزینه لیفت نخ صورت را تحت‌ تاثیر خود قرار دهند. به طور کلی لیفت صورت را می توان با دو نوع نخ جذبی یا غیر قابل جذب با صلاحدید پزشک انجام داد. نخ‌ هایی که جذبی هستند، همان‌ طور که از اسم آن ها پیدا است، پس از مدتی به طور کاملا جذب بدن خواهند شد، اما اثراتشان برای مدت‌ ها می‌ تواند بر روی پوست ماندگار باشد. از طرفی لیفت صورت با استفاده از نخ های غیر قابل جذب، گران‌ تر از مورد اول هستند و از مواد اولیه غیر قابل جذب تولید می‌ شوند و برای همیشه زیر پوست بیمار باقی می‌ مانند.

بررسی مهم ترین کاربرد های لیفت نخ

 • لیفت فک و چانه: در این نوع لیفت با نخ، نخ‌ها به دقت در اطراف فک و چانه قرار داده می‌شوند تا پوست را تنظیم و بهبود دهند. این روش می‌تواند به تعادل و تعریق چهره کمک کند و ظاهر آرایشی و جوانی را بهبود بخشد.
 • لیفت ابرو: از نخ‌های خاص برای انجام لیفت ابرو استفاده می‌شود. این نخ‌ها به ساختار ابروها افزوده شده و آنها را به سمت باالا می‌برند. این روش به شدت مورد استفاده در جلوگیری از افتادگی و چروک در این منطقه است.
 • لیفت بینی: لیفت با نخ در منطقه بینی نیز به عنوان یک روش غیرجراحی برای بهبود شکل و موقعیت بینی استفاده می‌شود. نخ‌ها در داخل بافت بینی قرار می‌گیرند تا نتیجه‌ای طبیعی و بدون نیاز به جراحی داشته باشد.
 • لیفت شقیقه: در این روش، نخ‌ها در اطراف شقیقه‌ها قرار می‌گیرند تا افتادگی و چروک در این منطقه را بهبود بخشند. این لیفت با نخ می‌تواند ظاهر چشمان را جوان‌تر و شاداب‌تر کند.
 • لیفت پوست: این خدمت شامل استفاده از نخ‌ها به منظور ارتقاء سطح پوست و بهبود کلی زیبایی صورت است. نخ‌ها به دقت در اطراف چهره و گردن قرار می‌گیرند تا پوست را به سمت بالا ببرند و از افتادگی و افت تسلیم‌گری پوست جلوگیری کنند.

اجرای لیفت نخ

لیفت غبغب با نخ

لیفت غبغب با نخ، از نخ‌های خاصی برای بهبود ارتجاع پوست و حفظ جوانی پوست غبغب (منطقه اطراف چشم) استفاده می‌شود. نخ های مورد استفاده در لیفت نخ غبغب به صورت استراتژیک در داخل بافت پوستی قرار می‌گیرند تا پوست را به سمت بالا ببرند و از تشکیل چین و چروک در این منطقه جلوگیری کنند.

مدت زمان ماندگاری تاثیر لیفت صورت با نخ

مدت زمان ماندگاری لیفت صورت با نخ به عوامل متعددی بستگی دارد که در زیر به بررسی آنها می‌پردازیم:

 1. نوع نخ در لیفت: نوع نخ مورد استفاده در لیفت صورت تأثیر زیادی بر ماندگاری دارد. نخ‌های مختلفی با ویژگی‌ها و مشخصات متفاوت وجود دارند که هرکدام ممکن است تا حدودی طول مفید متفاوتی داشته باشند.
 2. تعداد نخ‌های به کار رفته و نحوه‌ قرار دادن آن‌ها: تعداد نخ‌ها و نحوه نصب آنها نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. استفاده از تعداد زیادی نخ و قرار دادن آنها در نقاط مناسب می‌تواند ماندگاری لیفت را افزایش دهد.
 3. شرایط و نوع نگهداری این نخها: نخ‌های استفاده شده نیاز به مراقبت و نگهداری دارند. رعایت دقیق دستورات پس از عمل و استفاده از محصولات مراقبتی معین می‌تواند به ماندگاری بهتر کمک کند.
 4. لاستیسیته‌ پوست فرد مراجعه‌کننده: ویژگی‌های پوستی هر فرد می‌تواند تأثیر زیادی بر مدت زمان ماندگاری لیفت داشته باشد. پوستی که بیشتر از لاستیسیته برخوردار است، ممکن است اثرات لیفت بیشتری داشته باشد.
 5. مهارت و تخصص جراح: مهارت و تخصص جراح نیز نقش حیاتی در مدت زمان ماندگاری لیفت با نخ دارد. جراح با تجربه و ماهر توانایی بهتری در انجام فنون لیفت صورت دارد که می‌تواند به ماندگاری بهتر این روش کمک کند.

آشنایی با 5 مورد از مهم ترین مزایا لیفت نخ

در ادامه این مطلب برای شما به 5 مورد از مهم ترین مزایا لیفت نخ، خواهیم پرداخت.

 1. نتایج طبیعی: از جمله مزایای لیفت صورت با نخ، حاصل کار این روش از طریق ایجاد یک ظاهر طبیعی و بدون هیچ گونه تغییر غیرطبیعی در چهره می‌باشد.
 2. ریکاوری سریع: یکی از مزایای چشمگیر این روش، سرعت در بهبود و بازگشت به حالت عادی بعد از عمل جراحی است که به فرد این امکان را می‌دهد که به سرعت به فعالیت‌های روزمره خود باز گردد.
 3. ایمنی بالا: لیفت صورت با نخ به دلیل کاهش مراحل جراحی و عدم نیاز به جراحی باز، ایمنی بالایی را فراهم می‌کند.
 4. بدون آثار جانبی درمان: در مقایسه با برخی روش‌های دیگر لیفت صورت، استفاده از نخ‌های آرایشی منجر به حذف یا کاهش حداقلی احتمال ظهور آثار جانبی می‌شود.
 5. هزینه مناسب: نقطه دیگری که لیفت صورت با نخ را به یک گزینه محبوب تبدیل کرده، هزینه نسبتاً کمتری است که نیاز به هزینه‌های پزشکی بالا را کاهش می‌دهد.

شایع ترین خطرات و عوارض لیفت نخ

به طور کلی متخصصان لیفت نخ را یک روش کم خطر با مدت زمان بهبودی کوتاه می دانند. ولی مانند هر روش زیبایی دیگری، این روش هم عوارضی دارد. به دنبال انجام این روش، احتمالاً بعضی از عوارض جانبی زیر بروز کنند.

 • کبودی
 • تورم
 • خونریزی
 • درد یا ناراحتی در محل
 • مشکل در باز کردن فک یا دهان
 • حساسیت داشتن به نور خورشید

این عوارض معمولا کوتاه مدت و جانبی هستند و جای نگرانی ندارند. البته این امکان وجود دارد که کبودی و تورم خفیف تا ۱ الی 2 هفته ادامه داشته باشند‌. عوارض بالقوه لیفت صورت با استفاده از نخ هم عبارتند از:

 • فرو رفتگی صورت در جایی که جراح نخ ها را از آنجا بیرون کشیده است.
 • واکنش های آلرژیک، به ویژه به مواد نخ
 • تجمع یافتن خون در پشت ناحیه نخ دار
 • مهاجرت کردن نخ ها، به نواحی دیگر که باعث می شود تود۶ ای در پوست بیمار دیده شود.
 • درد شدیدتر و مداوم به خاطر قرار دادن نخ
 • عفونت در محل برش

عوارض جانبی و خطرات لیفت نخ در افراد بالای حدودا 50 سال ممکن است بالاتر باشند. اگر لیفت نخ صورت انجام داده اید، در صورت مشاهده کردن موارد زیر فوراً با جراح خود تماس بگیرید:

 • ترشح در محل درمان که ممکن است سیاه، قهوه ای، قرمز یا حتی سبز رنگ باشد.
 • تورم شدید که بیشتر از 48 ساعت ادامه پیدا کند.
 • سردرد هایی که عود می کنند.
 • تب بالا

عفونت بعد از لیفت نخ

عفونت پس از انجام لیفت نخ یکی از عوارض جانبی و محدود این روش می باشد و معمولاً به خاطر عدم انجام درست و اصولی مراقبت های پس از لیفت به وسیله خود فرد به وجود می آید. اگر فرد پس از انجام دادن لیفت بلافاصله حمام کند یا درون وان و استخر برود دچار عفونت خواهد شد. همچنین استفاده از لوازم آرایشی باعث بروز عفونت بعد از لیفت نخ می شود. اگر بیمار بعد لیفت نخ نظافت شخصی خودش را به خوبی انجام ندهد، به عنوان مثال به شستشوی بدن، صورت و محل لیفت توجه نداشته باشد، به طور قطع به عفونت مبتلا خواهد شد. حتی گاهی از مواقع با وجود رعایت کردن مراقبت های پیش و پس از لیفت نخ باز هم به خاطر عدم رعایت بهداشت یا استریل کردن لوازم از طرف کلینیک و پزشک احتمال بروز عفونت یا بیماری‌ های خونی همچون ایدز یا هپاتیت وجود دارد.

به همین دلیل لازم است برای لیفت نخ کلینیک معتبری را انتخاب کرد که اصول بهداشتی را رعایت نماید. با این کار، تا حد زیادی می توان از بروز عفونت بعد از لیفت نخ جلوگیری کرد‌. پس اگر برای انجام لیفت صورت با استفاده از نخ اصرار دارید، حتما یک کلینیک معتبر انتخاب کنید که این کار را با بهترین روش و مواد اولیه به صورت بهداشتی برایتان انجام دهید. همچنین بعد از انجام لیفت، مراقبت های گفته شده توسط پزشک را به خوبی انجام دهید تا احتمال بروز عفونت در شما کاهش پیدا کند.

بعد از لیفت نخ چه نکات مراقبتی را باید رعایت کرد؟

در اینجا نسخه مختصری از نکات مراقبت بعد از لیفت با نخ وجود دارد:

 1. استراحت کنید و به مدت 48 ساعت از فعالیت های شدید خودداری کنید.
 2. برای کاهش تورم با سر بالا بخوابید.
 3. در چند روز اول به آرامی با یک صابون ملایم تمیز کنید.
 4. از مالش، ماساژ یا کشیدن صورت خودداری کنید.
 5. بسته های یخ را به مدت 15 تا 20 دقیقه هر بار و چند بار در روز روی آن قرار دهید.
 6. 24 ساعت اول آرایش را کنار بگذارید و بعداً از فرمول های غیر تحریک کننده استفاده کنید.
 7. حالت های اغراق آمیز صورت را در چند هفته اول به حداقل برسانید.
 8. حداقل یک هفته از استعمال دخانیات و الکل خودداری کنید.
 9. دستورالعمل‌های مراقبت‌های بعدی خاص پزشک خود را دنبال کنید.
 10. در قرارهای بعدی برای نظارت و راهنمایی شرکت کنید.

لیفت نخ یکی از روش‌های موثر در زمینه بهبود ظاهر صورت و جلوگیری از علائم پیری است. با بهره‌گیری از فناوری‌های روز و مواد ایمن، این فرآیند به افراد این امکان را می‌دهد تا به سرعت به فعالیت‌های روزانه خود بازگردند و بهبودی طولانی‌مدت را تجربه کنند. با انتخاب با دقت و مشورت با پزشک متخصص، افراد می‌توانند به شکل طبیعی و جذاب به نظر برسند و از جلوگیری از علائم پیری بهره‌مند شوند.

سوالات متداول درباره لیفت نخ

نخ‌های بی‌خطر و قابل جذب در زیر پوست قرار داده می‌شوند تا پوست را به آرامی بکشند و صورت را جوان‌تر نشان دهند.
این روش معمولاً با استفاده از بی‌حس‌کننده‌های موضعی انجام می‌شود تا احساس درد به حداقل برسد
نتایج معمولاً بلافاصله قابل مشاهده هستند، اما نتایج نهایی پس از کاهش تورم و کبودی، ظرف چند روز تا یک هفته ظاهر می‌شوند.
نتایج لیفت با نخ ممکن است بین یک تا سه سال دوام داشته باشند، اما این مدت بستگی به نوع پوست، سبک زندگی و نوع نخ‌های استفاده شده دارد.

سایر خدمات

نظر کاربران

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها