dr mozhde rezvani
Search
Close this search box.
پترن انجام لیفت نخ گونه بر روی صورت یک خانم

لیفت نخ گونه

این خدمت توسط آرت مدیک ارائه می‌شود
پترن انجام لیفت نخ گونه بر روی صورت یک خانم

لیفت نخ گونه؛ یکی از بهترین روش ها برای درمان لیفت گونه ها است که باید با استفاده از بهترین نخ یعنی نخ PDO انجام شود؛ این روش در کنار تزریق ژل گونه یکی از پرطرفدار ترین روش ها برای از بین بردن چروک و برجسته کردن گونه است و نسبت به تزریق از خطرات کمتری برخوردار بوده و ماندگاری بیشتری نسبت به سایر روش های زیباسازی گونه دارد، باید در نظر گرفت که لیفت نخ باید حتما توسط متخصص با تجربه صورت گیرد، دکتر مژده رضوانی یکی از بهترین دکترهای زیبایی در تهران است که لیفت نخ گونه را به بهترین شکل برای زیبایی جویان خود انجام داده است.

جهت مشاوره رایگان یا رزرو نوبت فرم زیر را پر کنید

درخواست مشاوره

شماره ثابت کلینیک

شماره موبایل کلینیک

ارتباط از طریق واتساپ

لیفت نخ گونه
آنچه می‌خوانید
این صفحه را به اشتراک بگذارید
جهت رزرو نوبت با ما تماس بگیرید

لیفت نخ گونه چیست؟

حتما برای شما این سوال مطرح می شود که لیفت نخ گونه چیست؟ به طور کلی لیفت نخ گونه یا لیفت وسط صورت یک روش کم تهاجمی می باشد که می تواند جوانی را به ناحیه پلک و گونه های شما بازگرداند. در این روش با استفاده از بافت های خود بدن، چین و چروک بیش از حد یا افتادگی های پوست کاهش می یابند. این روش به بهبود یافتن تعادل و خطوط صورت کمک می کند؛ در عین حال علائم قابل مشاهده پیری در قسمت های میانی صورت از جمله گونه ها را کاهش می دهد. بیماران اغلب به دنبال روشی برای لیفت گونه می باشند که با کاهش دادن علائم پیری در قسمت مرکزی صورت، اعتماد به نفس خودشان را دوباره بازگرداند. محبوب ترین روش، لیفت نخ گونه است که زمان بهبودی نسبتاً کوتاهی دارد و باعث می  شود که بیماران مجبور نباشند برای نشان دادن ظاهر خود انتظار بکشند. دلیل اینکه افراد از لیفت نخ استفاده می کنند، آن است که این روش به جوانسازی قسمت مرکزی صورت می پردازد و به بیمار، پوستی صاف تر و ظاهر آرام تری می بخشد. برای انجام دادن لیفت نخ گونه پزشک در مرحله اول میزان آسیب وارد شده به پوست بیمار را بررسی می کند، سپس لیفت نخ گونه را برای وی انجام می دهد. پزشک با داروی مخصوص گونه ها را بی حس می کند؛ سپس سوزن ها را وارد بخش هایی همچون کنار گوش یا کنار شقیقه خواهد کرد.

پزشک با انتخاب کردن ضخامت نخ و سوزن، سوزن های مخصوصی را به همراه نخ به پوست بیمار انتقال خواهد داد. این نخ ها ممکن است از نوع PDO باشند؛ خاصیتی که این مدل نخ دارد، آن است که قابل جذب هستند و به خاطر شیار های ریزی که روی سطح آن موجود است، به بافت های گونه می چسبند و خودشان عاملی برای کشیدگی و لیفت گونه به حساب می آیند. پزشک بعد از این که مطمئن شد نخ ها در جای مناسبشان قرار گرفتند، با کمک دست آن ها را می کشد؛ اصطلاحا پوست گونه ها را لیفت می کند. با این روش علاوه بر حذف و از بین بردن خطوط پوست، گونه ها نیز حجیم تر خواهند شد. در مرحله آخر هم سوزن از گونه ها خارج می شود و پزشک با گره زدن بخش انتهایی نخ به کارش پایان خواهد داد. حدودا پس از گذشت ۱ ماه بعد از انجام دادن لیفت نخ گونه نتایج قابل مشاهده خواهند بود. در این بازه زمانی پوست شروع به کلاژن سازی می کند و حالت طبیعی را به فرم گونه ها خواهد بخشید.

 

نمونه کاری از لیفت نخ گونه

مراقبت بعد از لیفت نخ گونه

اما نکته ی مهمی که باید به آن توجه کنین مراقبت بعد از لیفت نخ گونه است.اگر می خواهید به نتایج خوبی از لیفت نخ گونه برسید، بعد از لیفتینگ باید مراقبت هایی که پزشک به شما می گوید را به طور دقیق انجام دهید. مراقبت بعد از لیفت نخ گونه به شرح زیر است.
▪︎ ممکن است بیمار دچار کبودی یا تورم بشود که برای کم کردن آن می توان تا ۲ روز بر روی محل کمپرس یخ قرار داد.
▪︎ فرد بیمار باید برای ۱ الی ۲ هفته پس از لیفت نخ گونه حرکات شدیدی همچون گریه و خندیدن انجام دهد.
▪︎ توجه داشته باشید که بیمار تا ۱ هفته پس از لیفت نخ گونه باید از مصرف کردن الکل و دخانیات جدا خودداری کند؛ چون که نیکوتین موجود درون سیگار یا قلیان موجب تنگی رگ های خونی یا مختل شدن گردش خون خواهد شد.
▪︎ بیمار تا حدود یک هفته بعد از انجام دادن لیفت نخ گونه نباید دارو رقیق کننده خون مصرف کند .
▪︎ بیمار تا دو ماه بعد از لیفتینگ نباید محل تحت درمان را ماساژ دهد.
▪︎ فرد ممکن است بعد از لیفتینگ در ناحیه تحت درمان احساس کشش کند؛ این امری طبیعی است و جای هیچ نگرانی ندارد.
▪︎ داروهایی که پزشک تجویز کرده را باید راس ساعت مصرف کرد.
▪︎ فرد تا ۲ هفته پس از لیفت نخ گونه نباید فعالیت سنگین جسمی یا ورزشی انجام دهد.
▪︎ برای کاهش دادن تورم، بهتر است سر را بالاتر نگه داشت.

خطرات و عوارض لیفت نخ گونه

لیفت نخ گونه به شرایط پوستی بیمار  بستگی دارد. در نتیجه لیفت گونه با استفاده از نخ در بیمارانی که شرایط پوستی خوب و مساعدی ندارند، خیلی موفق آمیز نخواهد بود. با توجه به این موضوع باید با پزشک متخصص مشورت کرد و از موفق بودن این عمل مطمئن شد جراحی لیفت نخ گونه می تواند عوارضی برای بیمار به همراه داشته باشد که برخی از آن ها را می توان با مراقبت های مناسب و مصرف دارو مدیریت کرد. عوارض طولانی مدت یا دائمی این روش نادر است اما می تواند باعث تغییراتی در ظاهر فرد شود. 
خطرات و عوارض لیفت نخ گونه عبارتند از:

 ▪︎ هماتوم: تجمع خون یا هماتوم در زیر پوست گونه ها شایع ترین عارضه لیفت نخ این ناحیه است. هماتوم موجب تورم و فشار می شود و معمولاً در عرض 24 ساعت بعد از جراحی ایجاد خواهد شد. زمانی که هماتوم تشکیل می شود، با صلاحدید پزشک درمان سریع با جراحی به منظور جلوگیری کردن از آسیب به پوست یا سایر بافت ها انجام می شود.

 ▪︎ جای زخم: اسکار های برش حاصل از لیفت نخ گونه در مواقعی ممکن است دائمی باشند. اما با این حال، معمولاً توسط خط مو یا خطوط طبیعی صورت و گوش پنهان خواهند شد. به ندرت، برش ها می توانند منجر به زخم های برجسته شوند. پزشک ممکن است که از یک داروی کورتیکواستروئید یا سایر درمان  ها به منظور بهبود ظاهر اسکار استفاده کند.

 ▪︎ آسیب های عصبی: به طور کلی، آسیب به اعصاب بعد از انجام لیفت نخ گونه بسیار نادر است. در این نوع عارضه ممکن است اعصابی که ماهیچه ها را کنترل می کنند، تحت تاثیر قرار بگیرند. این اثر ممکن است موقت یا حتی دائمی باشد. از دست دادن موقتی احساس یا ناتوانی در به حرکت درآوردن عضله ها می تواند چند ماه تا حتی یک سال طول بکشد. این عارضه می تواند منجر به حالت ناهموار در صورت شود که جراحی می تواند کمی آن را بهبود ببخشد.

▪︎ از دست دادن پوست: به ندرت ممکن است که لیفت نخ گونه خون رسانی به بافت ها را مختل کند. این موضوع می تواند باعث از دست دادن پوست بشود. از بین رفتن پوست با داروها و انجام مراقبت های مناسب درمان می شود.
مانند هر نوع جراحی بزرگ دیگری، لیفت نخ گونه هم خطر خونریزی یا عفونت را به دنبال دارد. از طرفی بعضی از بیماران به بیهوشی حساسیت نشان می دهند. توجه داشته باشید که برخی از شرایط پزشکی یا سبک زندگی هم می توانند خطر عوارض این روش زیبایی را افزایش دهند.

سایر عوارض جانبی لیفت نخ گونه به شرح زیر می باشد.
▪︎ نکروز پوست
▪︎ آسیب وارد شدن به عصب
▪︎ تغییر در حرکت های صورت
▪︎ تغییر رنگ ناحیه لیفت شده
▪︎ بی حسی
▪︎ احساس تنگی

نمونه کار لیفت نخ گونه یک خانم

مزایای لیفت نخ گونه

لیفت نخ گونه، مزایای زیادی دارد؛ به همین دلیل هم بیماران زیادی برای برگرداندن زیبایی به صورت خود به سراغ این روش می روند. مزایای لیفت نخ گونه به شرح زیر می باشد.

 ۱• به دست آوردن نتایج فوری و طولانی مدت: صورت بیمار بلافاصله بعد از انجام لیفت گونه جوان  تر و صاف  تر دیده می شود . نتایج این روش در هر کسی متفاوت است اما معمولاً تا مدت زمان زیادی دوام دارد.

 ۲• روش و بازیابی سریع لیفت نخ ممکن است در مقایسه با روش های سنتی، عمل و زمان بهبودی بسیار کمتر و کوتاه  تری داشته باشد.

 ۳• لیفت گونه یک روش نسبتا ایمن با خطر و عوارض جانبی کم است.

 ۴• این روش عزت نفس بیمار را افزایش می دهد. به طور کلی ظاهر جوان بعد از لیفت نخ گونه می تواند به بازگرداندن اعتماد به نفس و حس رضایت به بیمار کمک کند.

۵• کمک به کم شدن چین و چروک یا خطوط ریز با تولید مجدد کلاژن
۶• درمان و همچنین جلوگیری از افتادن پوست با تولید کردن کلاژن
۷• جذب ایمن بی خطر نخ  در بافت پوست
۸• در مقایسه با سایر روش های جوانسازی از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است.
۹• نخ  ها در بسیار از موارد دیده نمی شوند و قابل لمس نیستند.
۱۰• احتیاجی به آمادگی قبلی نیست.
۱۱• ریکاوری سریع در چند ساعت
۱۲• در صورت نیاز می توان آن را مجددا تکرار کرد.
۱۳• لیفت نخ گونه برای پوست  حساس نیز مناسب می باشد.

آیا لیفت نخ گونه درد دارد؟ 

این که آیا لیفت نخ گونه درد دارد؟ برای خیلی از افراد سوال است. به خاطر آن که در لیفت نخ گونه، بخیه  ها پوست بیمار را به سمت عقب می کشند و آن را صاف تر می  کنند، بعضی ها می ترسند این روش فوق  العاده دردناک باشد. ولی لازم است بدانید جای هیچ نگرانی نیست؛ چون که نخ  ها با استفاده  از یک بی  حسی موضعی در زیر پوست قرار خواهند گرفت. با توجه به این موضوع بیماران احساس درد زیادی ندارند. از طرفی برای تزریق کردن داروی بی  حس  کننده، پزشک از سوزن  ریز مشابه با سوزن  های botox استفاده می کند تا پوست گونه را بی  حس نماید. به همین دلیل بیمار در طول درمانش، میزان درد خفیفی تجربه می کند. با این حال صرف  نظر از استعمال دارو بی  حسی کننده در زمان لیفت نخ، این امکان وجود دارد که برخی از افراد در حین عمل و بعد از آن کمی درد احساس کنند. برای آن که درد لیفت نخ را بتوان کاهش داد، حتما باید به یک پزشک متخصص مراجعه کرد تا هم از بروز درد زیاد و هم از ایجاد عوارض جانبی احتمالی جلوگیری کرد. 

سوالات متداول درباره لیفت نخ گونه

سایر خدمات

نظر کاربران

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها