dr mozhde rezvani
Search
Close this search box.
تصویر مربوط به یک خانم است و دستای یک دکتر که دستکش صورتی پوشیده و در حال لیفت صورت با نخ است

آیا لیفت نخ صورت درد دارد؟

زیبا و جوان به نظر رسیدن آرزوی قلبی همه ماست، به همین دلیل سعی می  کنیم به هر طریقی روند پیر شدن و افتادگی پوست صورت خود را به تعویق بیاندازیم. برای این کار راه حل  های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها لیفت نخ صورت است. اما آیا شما میدانید که لیفت نخ صورت درد دارد یا خیر؟ آیا می  دانید راه  های کاهش درد لیفت نخ چیست؟ لیفت صورت با نخ در واقع یک عمل زیبایی است که نسبت به عمل های جراحی دیگر جوانسازی پوست کم تهاجم  تر به حساب می  آید، زیرا با چاقوی جراحی و اینگونه وسایل سروکار نداشته و آسیب عمیقی به پوست وارد نمی کند. در ادامه این مطلب قصد داریم توضیحاتی دربارۀ این روش جوانسازی پوست را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا شما با این روش بیشتر آشنا شوید.

این صفحه را به اشتراک بگذارید

جهت مشاوره رایگان یا رزرو نوبت فرم زیر را پر کنید

درخواست مشاوره

شماره ثابت کلینیک

شماره موبایل کلینیک

ارتباط از طریق واتساپ

آنچه می‌خوانید
هایفوتراپی صورت یک زیباجو توسط متخصص زیبایی | مراقبت بعد از هایفوتراپی صورت

میزان درد لیفت نخ صورت چقدر است؟ 

اما شاید برای شما هم این سوال مطرح شود که میزان درد لیفت نخ صورت چقدر است؟ تمامی روش های جوانسازی پوست که در کلینیک  های زیبایی انجام می شود با درد همراه هستند اما این میزان درد در روش های مختلف و حتی افراد مختلف متفاوت است.

لیفت نخ صورت درد دارد و نمی  توان این مسئله را انکار کرد اما درد در این روش به قدر ناچیزی است که به کمک بی حس کننده  های موضعی به شکل قابل توجهی قابل کنترل است، به نحوی که بعضی افراد بعد از انجام لیفت صورت می  گویند درد خاصی را احساس نکرده اند. 

نحوه انجام لیفت نخ چگونه است؟ و چقدر طول میکشد؟

این عمل کم تهاجم در کمتر از 45 دقیقه انجام می  شود و در طی آن تنها سوزش  های بسیار کمی در محل ورود نخ  ها احساس خواهید کرد. این دردها بسیار ناچیز است؛ بنابراین لازم نیست نگران این موضوع باشید.
برای انجام این روش جوانسازی پوست، پزشک متخصص ابتدا صورت شما را با دقت و به وسیلۀ الکل ضدعفونی می  کند، سپس داروی بی  حسی موضعی را به کمک یک سوزن بسیار نازک به زیر پوست شما تزریق میکند. بعد از آن برای مدت کوتاهی صبر می کند تا دارو تأثیر خود را بگذارد، سپس پزشک محل های ورود نخ را به کمک یک سوزن باز کرده  نخ ها را در محل منافذ قرار می  دهد تا از طریق آن  ها نخ  های لیفت صورت را در محل مورد نظر قرار دهد. بعد از آن که نخ  ها در محل مورد نظر خود قرار داده شدند، پزشک نخ ها را می کشد و به کمک یک بخیه کوچک آن  ها را در محل مورد نظر ثابت می کند.

راه های کاهش درد لیفت نخ صورت چیست؟

در ادامه در رابطه با راه های کاهش درد لیفت نخ صورت چیست؟ صحبت خواهیم کرد. لیفت نخ صورت درد دارد اما این درد به اندازه  ای نیست که شما را از ادامۀ انجام لیفت صورت منصرف گرداند. این روش جوانسازی در کنار عوارض بسیار محدود، ماندگاری مطلوبی دارد. این روش برای افراد جوان بین 3 تا 4 سال و برای افراد مسن بین 1 تا 2 سال ماندگاری دارد، به همین دلیل است که این روش در بین روش  های جوانسازی پوست محبوب است. چندین عامل مختلف وجود دارد که میتواند بر روی درد شما تاثیر بگذارد، در ادامه این عوامل را باهم بررسی خواهیم کرد:

  • مهارت پزشک 

اگر پزشک شما دارای مهارت کافی در انجام لیفت صورت با نخ نباشد، مطمئناً برای شما این عمل با درد همراه خواهد بود؛ بنابراین برای انجام لیفت صورت با نخ ابتدا به خوبی تحقیق کنید تا یک کلینیک معتبر برای انجام این روش جوانسازی صورت پیدا کنید.

  • استفاده از داروی بی حسی مناسب

داروهای بی  حسی استاندارد و مناسب می  تواند کمک قابل توجهی به کاهش درد زیباجو کند؛ بنابراین برای در نظر گرفتن این موضوع نیز باید به یک کلینیک معتبر مراجعه کرد.

  • استفاده از داروهای ضددرد 

استفاده از قرص  های مسکن مانند استامینوفن می  تواند تحمل درد را برای فرد آسان کند؛ لیفت نخ صورت درد دارد و این درد نیز ممکن است تا 1 تا 2 هفته بعد از انجام لیفت نیز ادامه داشته باشد؛ بنابراین استفاده از قرص  های مسکن می  تواند کمک قابل توجهی به افراد کند.

  • اجتناب از ورزش ها و فعالیت های سنگین

اگر شما همیشه مشغول ورزش  های سنگین هستید، باید به شما بگوییم که انجام لیفت نخ صورت می  تواند شما را برای مدتی از این میادین دور نگه دارد. در دورۀ نقاهت به هیچ عنوان نباید به فعالیت  های سنگین بپردازید؛ زیرا انجام فعالیت  های سنگین می  تواند درد شما را بیشتر کند.

  • بالاتر قرار گرفتن سر در هنگام خواب

بهتر است در هنگام استراحت سر کمی بالاتر از بدن قرار بگیرد، این موضوع نیز می  تواند برای کاهش درد شما تاثیر بگذارد.

  • استفاده از کمپرس یخ

لیفت نخ صورت درد دارد و برای کاهش این درد بعد از عمل، پزشک معمولاً توصیه به استفاده از کمپرس یخ می  کند. استفاده از کمپرس یخ می  تواند در بهبود کبودی  ها و تورم  های صورت نیز کمک کننده باشد.

  • مصرف از الکل و مواد مخدر ممنوع!

یکی از روش  هایی که می  تواند در کاهش درد شما نقش داشته باشد، تسریع کردن روند بهبودی و نقاهت است؛ عدم استفاده از الکل و دخانیات می  تواند به شکل قابل توجهی در تسریع بهبودی شما نقش داشته باشد. بنابراین چندین روز قبل از انجام این روش جوانسازی پوست صورت از مصرف الکل، مواد مخدر و دخانیات به شدت بپرهیزید تا دورۀ نقاهت شما کاهش یابد.

تصویر مربوط به یک خانم است که در حال انجام لیفت صورت با نخ است

آیا داروی بی حسی از درد لیفت نخ صورت جلوگیری می کند؟

اگرچه لیفت نخ صورت درد دارد اما داروهای بی  حسی می  توانند این دردها را تا حد مطلوبی کاهش دهند. این داروهای بی  حسی به وسیلۀ سوزن های بسیار نازکی مانند سوزن  های تزریق بوتاکس به صورت شما تزریق می  شوند تا در هنگام ورود نخ  ها به زیر پوست، کشیدن و بخیه زدن آن  ها احساس درد نکرده یا احساس درد به حداقل برسد، البته این موضوع به ویژگی  های فردی نیز بسیار وابسته است.
این ویژگی  ها را میتوان اینگونه توضیح داد:

۱.نوع پوست: 

معمولاً افرادی که دارای پوست نازکی هستند کمی بیشتر از افراد دیگر درد را احساس می کنند؛ بنابراین برای این افراد با تزریق داروی بی  حسی نیز نمیتوان کاملاً درد را از بین برد؛ افراد دارای پوست های حساس نیز از این موضوع مستثنی نبوده و اغلب با تزریق این داروها نیز کاملاً بی  حس نمی  شوند.

۲.آستانه درد بالا:

لیفت نخ صورت درد دارد اما افرادی که دارای آستانه درد بالاتری هستند؛ معمولاً این درد را احساس نکرده و خیلی از آن رنج نمی برند. در مقابل افراد دیگری هستند که آستانه درد به شدت پایینی داشته و با کوچکترین تحریک متحمل درد می  شوند.

سوالات متداول

احساس درد در این مرحله از لیفت نخ اغلب به عنوان یک احساس سوزش خفیف یا سوزن سوزن توصیف می شود. برخی از بیماران ممکن است تنها کمترین ناراحتی را احساس کنند، در حالی که برخی از افراد ممکن است درد کمتری را تجربه کنند.
بدن از نظر بیولوژیکی طوری برنامه ریزی شده است که وقتی هر جسم خارجی برروی بدن را حس می کند به این شکل واکنش نشان دهد. خوشبختانه از آنجایی که نخ های قرار گرفته در زیر پوست در حین لیفت با نخ بسیار کوچک هستند، بیمار هیچ یک از این اتفاقات را احساس نخواهد کرد.

سایر مطالب خواندنی

هایفوتراپی صورت یک زیباجو توسط متخصص زیبایی | مراقبت بعد از هایفوتراپی صورت
مقایسه هایفوتراپی و بوتاکس
راه های درمان چروک دور چشم
خانمی در حال استفاده از روتین پوستی
درمان گودی زیر چشم
انواع روش لیفت بینی
مزوتراپی برای یک آقا که کاشت مو انجام داده است | مزوتراپی بعد از کاشت مو
ماندگاری تزریق ژل لب
ماندگاری تزریق ژل لب
افزایش ماندگاری تزریق فیلر
تزریق فیلر بینی گوشتی برای یک خانم
ترسیمی از نقاط تزریق بوتاکس پیشانی
ورم بعد از تزریق فیلر گونه
ورم گونه یک خانم بعد از تزریق فیلر گونه
تزریق هیرفیلر برای یک اقا
مدل گربه ای لیفت چشم با نخ
درمان واریس پا با تزریق اسکلروتراپی
جوش زدن بعد از تزریق بوتاکس
کشش گوشه چشم با تزریق بوتاکس شقیقه یک خانم
تزریق هیر فیلر در سر یک خانم برای تقویت مو
تزریق پروفایلو به صورت یک خانم
تاثیر تزریق پروفایلو برای درمان مشکلات پوستی یک زیبا جو
تزریق فیلر فک برای یک خانم زیباجو توسط متخصص
تزریق فیلر خط خنده به صورت یک خانم و رضایت این خانم از تزریق
تزریق بوتاکس گونه برای ایجاد کات گونه روی صورت یک زیباجو
درمان چین و چروک پیشانی با تزریق بوتاکس
خانمی که برای صورت خود مزوژل جالپرو تزریق کرده است
تزریق فیلر به زیر چشم های یک خانم برای درمان چین و چروک پا کلاغی
تزریق فیلر برای کانتورینگ صورت یک خانم
خانمی در حال لیفت نخ صورت
شخصی که بعد از تزریق ژل لب دچار تبخال شده است
خانم باردار در حال تزریق ژل لب
تزریق بوتاکس با ماندگاری بالا
عکس زن باردار و دست یک پزشک که سرنگ بوتاکس را در دست دارد
عکس ویال بوتاکس و سرنگ در کنار ویال آب مقطر
عکس نخ های لیفت که با کانولا داخل صورت زن جوان قرار داده شده - مراقبت های بعد از لیفت با نخ

نظر کاربران

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها