dr mozhde rezvani
Search
Close this search box.
ترسیمی از نقاط تزریق بوتاکس پیشانی

مهمترین نقاط تزریق بوتاکس پیشانی کدامند؟

آیا در مورد نقاط تزریق بوتاکس پیشانی چیزی می دانید؟ برای از بین بردن خطوط و چین و چروک های پیشانی باید بوتاکس را به چه نقاطی تزریق کرد؟ در حال حاضر، در تلاش برای داشتن ظاهری صاف تر و جوان تر، بوتاکس به راه حلی موثر برای بسیاری از افراد تبدیل شده است، به خصوص به خاطر آن که ناحیه پیشانی را هدف قرار می دهد. وعده کاهش چین و چروک و خطوط ریز توسط تزریق بوتاکس فریبنده است اما در صورتی که این کار توسط یک متخصص انجام بگیرد. اما چرا این کار باید توسط یک پزشک ماهر انجام بگیرد؟ چون که متخصص پوست و مو درک بالایی از نقاط تزریق بوتاکس پیشانی داشته باشد و می داند این ماده را به چه نواحی تزریق کند. از آنجایی که دانستن نقاط تزریق بوتاکس پیشانی بسیار مهم است، ما تصمیم گرفتیم که در متن زیر به بررسی این نکات بپردازیم. با ما همراه باشید. 

این صفحه را به اشتراک بگذارید

جهت مشاوره رایگان یا رزرو نوبت فرم زیر را پر کنید

درخواست مشاوره

شماره ثابت کلینیک

شماره موبایل کلینیک

ارتباط از طریق واتساپ

آنچه می‌خوانید
هایفوتراپی صورت یک زیباجو توسط متخصص زیبایی | مراقبت بعد از هایفوتراپی صورت

عضلات فرونتالیس در پیشانی 

عضلات فرونتالیس در پیشانی مسئول بالا بردن ابرو ها و ایجاد چین و چروک های افقی پیشانی است. تزریق بوتاکس به نقاط استراتژیک درون عضله فرونتالیس می تواند این خطوط را صاف کرده و ابروها را باریک کند. 

خطوط گلابلا 

خطوط گلابلا بین ابروها که با نام 11 خط یا خطوط اخم نیز شناخته می شود، هدف رایجی برای تزریق بوتاکس پیشانی است. بوتاکس با شل کردن عضلات این ناحیه می تواند خطوط عمودی آن را نرم کرده و ظاهری آرام تر برای فرد ایجاد کند. این منطقه به عنوان یک ناحیه جداگانه برای پیشانی طبقه بندی می شود اما در زمان تزریق بوتاکس برای از بین بردن خطوط پیشانی، هدف قرار می گیرد. 

ابروها محل دیگر تزریق بوتاکس به پیشانی 

یکی دیگر از نقاط تزریق بوتاکس پیشانی هستند که با تزریق درست و اصولی، ابرو ها به خوبی حمایت شده و موقعیتشان در بالای چشم ها بالا باقی خواهد ماند. حتی با تزریق بوتاکس به این ناحیه می توان اثرات پیری را از بین برد. اثرات پیری باعث ریزش ابرو ها می شوند و به پلک ها ظاهری کلاهدار می دهند. این اتفاق باعث ایجاد چین‌ های افقی در پوست پیشانی می شود.
تزریق کردن بوتاکس می تواند به شکل موثر برای مقابله کردن با این اثرات، بالا رفتن و برجسته تر کردن ابرو استفاده شود. البته بسیار مهم است که اپراتور برای تزریق بوتاکس به این ناحیه، از تجربه بالایی برخوردار باشد؛ چون که در غیر این صورت، بیمار با ظاهری غافلگیرانه مواجه می شود. با توجه به این موضوع، از آنجایی که صورت و چهره هر فردی منحصر به فرد میباشد، بررسی نقاط دقیق تزریق بوتاکس و رسیدن نتیجه کلی بر عهده پزشکی باشد.

تزریق بین دو ابرو یک خانم از نقاط تزریق بوتاکس پیشانی

انتخاب محل مناسب برای تزریق بوتاکس چه اهمیتی دارد؟ 

اهمیت انتخاب نقاط تزریق بوتاکس پیشانی به قدری بالا است که برای رسیدن به درمان‌ مناسب و نتایج طبیعی باید حتما در نظر گرفته شوند؛ در غیر این صورت، ممکن است درمان نتیجه عکس دهد. اما دلایل اهمیت انتخاب محل مناسب برای تزریق بوتاکس به شرح زیر می باشد.

افزایش︎ دقت برای رسیدن به نتیجه طبیعی

تزریق استراتژیک بوتاکس به نواحی درست تضمین می کند که عضلات هدف به طور موقت آرام شوند، بدون اینکه دامنه کلی حالات صورت به خطر بیفتند. این دقت به افراد اجازه می‌ دهد تا واکنش‌ های طبیعی و حتی احساسی خود را حفظ کنند و در عین حال چین و چروک های خود را به حداقل برسانند.

بهم ریختن فرم ابرو ها

ناحیه گلابلا و عضله فرونتالیس محل تزریق رایج بوتاکس هستند و تزریق صحیح آن به این نواحی برای جلوگیری از عواقب نامطلوبی همچون ایجاد فرم بهم ریخته ابرو ها بسیار مهم است.

 رسیدن به نتیجه مطلوب

 منحصر به فرد بودن آناتومی صورت هر فرد نیاز به یک رویکرد شخصی دارد. مثلا، درک پویایی خاص ناحیه گیجگاهی، به پزشکان اجازه می دهد تا تزریق بوتاکس پیشانی را با توجه به ساختار صورت بیمار انجام دهند و به نتیجه ای هماهنگ و سفارشی دست یابند.

به حداقل رساندن عوارض جانبی

 توجه دقیق به نقاط تزریق بوتاکس پیشانی، خطر عوارض جانبی بالقوه را کاهش می دهد. درک کامل آناتومی عضلانی پیشانی، پزشکان را قادر می‌ سازد تا انتخاب دوز لازم و جایگذاری بوتاکس را به بهترین نحو اجرا کنند و احتمال عوارضی مانند افتادگی پلک یا ظاهر یخ زده غیر طبیعی را کاهش دهند. 

تزریق بوتاکس پیشانی برای یک اقا برای از بین بردن چین و چروک

آیا بوتاکس پیشانی چین و چروک را از بین می‌برد؟

بله! بوتاکس یکی از محبوب ترین روش ها برای رفع چین و چروک های پیشانی است. همراه با گروهی از تزریق‌ های آرایشی دیگر، بوتاکس بهترین درمان برای از بین بردن چین و چروک‌ های پیشانی می باشد. درمان بوتاکس به طور میانگین ۳ تا ۴ ماه طول می کشد و بیماران پس از این مدت دوباره باید botox خود را شارژ کنند. با این حال، در مناطقی که حرکت بیش از حد باشند یا برای مشتریانی که متابولیسم بسیار سریعی دارند، بوتاکس ممکن است کمی زودتر از بین برود. پس از بازگشت دامنه حرکتی در ناحیه تحت درمان، مراجعین باید مجددا تزریق بوتاکس را تکرار کنند. درمان پیشگیرانه این نواحی به کاهش تشکیل چین و چروک در آینده کمک زیادی می کند.

 آیا بوتاکس برای چین و چروک پیشانی بی‌خطر است؟ 

بله در صورتی که بوتاکس توسط یک اپراتور حرفه ای تزریق شود، کاملا ایمن و بی خطر می باشد. به طور کلی خطرات و عوارض جانبی ناشی از درمان بوتاکس در مبارزه با چین و چروک پیشانی حداقل است. حتی بسیاری از خطرات که با انتخاب یک انژکتور مجرب به حداقل می رسند. اما به هر حال، تزریق بوتاکس پیشانی هم یک روش زیبایی است و طبیعتا عوارضی به دنبال خود دارد. به عنوان مثال ممکن است بیمار دچار واکنش های کوتاه مدتی مانند کبودی، تورم و سردرد شود؛ که همگی جزئی هستند و به سرعت برطرف می شوند. 

یک عارضه جانبی ممکن است زمانی رخ دهد که میزان بوتاکس زیادی به نقاط هدف وارد شود و عضله را به شدت فلج کند. در نتیجه این درمان، ابرو ها نمی توانند حرکت کنند و پلک های کمی سنگین می شوند. البته این عارضه در طی چند هفته آینده از بین خواهد رفت. پس برای آن که از خطرات تزریق بوتاکس در امان باشید، حتما اپراتور مجربی را انتخاب کنید که با آناتومی صورت آشنایی داشته باشد.

اهداف شما برای درمان بوتاکس پیشانی چیست؟

به طور کلی اهداف هر شخصی از تزریق بوتاکس پیشانی می تواند متفاوت باشد. خیلی از خانم ها برای از بین بردن چین و چروک پیشانی و درمان میگرن از این روش درمانی استفاده می کنند. پس حتما پیش از تزریق بوتاکس، هدفتان را از انتخاب این روش درمانی روشن کنید.

سوالات متداول

سایر مطالب خواندنی

هایفوتراپی صورت یک زیباجو توسط متخصص زیبایی | مراقبت بعد از هایفوتراپی صورت
مقایسه هایفوتراپی و بوتاکس
راه های درمان چروک دور چشم
خانمی در حال استفاده از روتین پوستی
درمان گودی زیر چشم
انواع روش لیفت بینی
مزوتراپی برای یک آقا که کاشت مو انجام داده است | مزوتراپی بعد از کاشت مو
ماندگاری تزریق ژل لب
ماندگاری تزریق ژل لب
افزایش ماندگاری تزریق فیلر
تزریق فیلر بینی گوشتی برای یک خانم
ورم بعد از تزریق فیلر گونه
ورم گونه یک خانم بعد از تزریق فیلر گونه
تزریق هیرفیلر برای یک اقا
مدل گربه ای لیفت چشم با نخ
درمان واریس پا با تزریق اسکلروتراپی
جوش زدن بعد از تزریق بوتاکس
کشش گوشه چشم با تزریق بوتاکس شقیقه یک خانم
تزریق هیر فیلر در سر یک خانم برای تقویت مو
تزریق پروفایلو به صورت یک خانم
تاثیر تزریق پروفایلو برای درمان مشکلات پوستی یک زیبا جو
تزریق فیلر فک برای یک خانم زیباجو توسط متخصص
تزریق فیلر خط خنده به صورت یک خانم و رضایت این خانم از تزریق
تزریق بوتاکس گونه برای ایجاد کات گونه روی صورت یک زیباجو
درمان چین و چروک پیشانی با تزریق بوتاکس
خانمی که برای صورت خود مزوژل جالپرو تزریق کرده است
تزریق فیلر به زیر چشم های یک خانم برای درمان چین و چروک پا کلاغی
تزریق فیلر برای کانتورینگ صورت یک خانم
خانمی در حال لیفت نخ صورت
شخصی که بعد از تزریق ژل لب دچار تبخال شده است
خانم باردار در حال تزریق ژل لب
تزریق بوتاکس با ماندگاری بالا
تصویر مربوط به یک خانم است و دستای یک دکتر که دستکش صورتی پوشیده و در حال لیفت صورت با نخ است
عکس زن باردار و دست یک پزشک که سرنگ بوتاکس را در دست دارد
عکس ویال بوتاکس و سرنگ در کنار ویال آب مقطر
عکس نخ های لیفت که با کانولا داخل صورت زن جوان قرار داده شده - مراقبت های بعد از لیفت با نخ

نظر کاربران

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها