dr mozhde rezvani
Search
Close this search box.
تزریق بوتاکس شقیقه

تزریق بوتاکس شقیقه

این خدمت توسط آرت مدیک ارائه می‌شود
تزریق بوتاکس شقیقه

تزریق بوتاکس شقیقه بیشتر برای کاربرد درمانی آن  مورد استفاده قرار می گیرد؛ درمان میگرن با تزریق بوتاکس به شقیقه ها  یکی از پرمخاطب ترین راه های درمان است. اما تزریق بوتاکس شقیقه کاربردهایی از جمله  زیباسازی صورت در ناحیه شقیقه و اطراف چشم با از بین بردن چین و چروک را به همراه دارد. اما باید توجه داشت که این تزریق باید رعایت نکات مهم پزشکی صورت گیرد، چرا که این تزریق در ناحیه بسیار حساسی است.

جهت مشاوره رایگان یا رزرو نوبت فرم زیر را پر کنید

درخواست مشاوره

شماره ثابت کلینیک

شماره موبایل کلینیک

ارتباط از طریق واتساپ

خانومی در حال تزریق بوتاکس به شقیقه
آنچه می‌خوانید
این صفحه را به اشتراک بگذارید
جهت رزرو نوبت با ما تماس بگیرید

تزریق بوتاکس شقیقه چیست؟ 

تزریق بوتاکس شقیقه چیست؟ به طور کلی در ناحیه شقیقه، عروق خونی بسیار وجود دارند؛ در صورتی که از روش‌ غیر مطمئن و غیر ایمن به منظور جوانسازی این قسمت استفاده کنید، به آسیب های زیادی دچار خواهید شد. تزریق بوتاکس شقیقه، ایمن‌ ترین روش‌ جوانسازی به منظور از بین بردن چین‌ و چروک در این نواحی می باشد که به جذابیت هر چه بیشتر چشم‌ ها کمک می‌ کند. با تزریق کردن بوتاکس یعنی سم بوتولینوم تایپ A به شقیقه، عضله های این ناحیه برای مدت مشخصی دچار فلج شدگی خواهند شد. بیمار این فلج شدگی در صورتش را به شکل جوانسازی یا صاف شدن خطوط و چین‌ و چروک های خود مشاهده خواهد کرد. بنابراین بسیار ضروری است که تزریق بوتاکس شقیقه خود را توسط یک پزشک متخصص زیبایی و با مراجعه به کلینیک معتبر انجام دهید. ارتفاع و همچنین شکل ابرو دو خصوصیت مرتبط به فعالیت عضله های اطراف پلک یا چشم هستند. در نتیجه اگر ماهیچه ای با انقباضات خودش باعث ایجاد شکلی نامطلوب درون ابروها بشود، پزشک می‌ تواند با تزریق کردن بوتاکس به این عضلات آن ها را فلج کند. با از کار افتادگی عضله ها به صورت موقت می‌ توان شکل ظاهری ابروها را تغییر داد. 

نکته: تزریق بوتاکس شقیقه همراه با سایر جراحی‌ ها از قبیل بلفاروپلاستی و لیفت اندوسکوپیک هم صورت می گیرد.

اما دلیل آن که تزریق بوتاکس شقیقه در بین بیماران بسیار محبوب شده است، به شرح زیر می باشد. 

 • از بین بردن و کاهش دادن چین‌ و چروک های موجود در ناحیه شقیقه
 • کاهش دادن خطوط پنجه کلاغی در اطراف چشم
 • باز تر دیده شدن چشم‌ ها
 • کاهش یافتن پف چشم ها
 • بالا کشیدن بخش انتهایی ابرو و لیفت پلک ها
 • از بین بردن و رفع افتادگی چشم

تزریق بوتاکس به شقیقه توسط پزشک متخصص

مزایا و فواید تزریق بوتاکس شقیقه

تزریق بوتاکس به شقیقه مزیت‌ های متفاوتی دارد؛ به همین دلیل هم خیلی از بیماران به منظور جوانسازی پوست خود از این روش استفاده می کنند. مزایا و فواید تزریق بوتاکس شقیقه به شرح زیر می باشد.

 1. رفع و از بین بردن خطوط و چین‌ و چروک های اطراف چشم
 2. جوانسازی پوست شقیقه
 3. ایجاد تقارن در صورت و چهره فرد
 4. لیفت ابرو
 5. سفت شدن پوست ناحیه شقیقه
 6. قیمت مناسب و به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی
 7. بدون احتیاج به دوره نقاهت یا بیهوشی
 8. رفع و از بین بردن حالت خستگی
 9. از بین بردن حالت اخم چهره
 10. ایجاد شادابی در صورت
 11. زیاد کردن اعتماد به‌ نفس در فرد
 12. از بین بردن و رفع افتادگی پلک‌ ها

بوتاکس شقیقه برای میگرن

براساس مطالعاتی که پزشکان و محققان بر روی بزرگسالانی که سردرد مزمن میگرنی داشتند، انجام داده اند، مشخص شده است که تزریق کردن بوتاکس به نواحی خاصی در اطراف سر و گردن از جمله شقیقه، می توان این درد ها را تا حد زیادی کاهش داد. در نتیجه با تزریق بوتاکس شقیقه و سایر نواحی سر، می توان تعداد روزهایی که بیمار دچار سردرد مزمن می شود را کاهش داد. همچنین کسانی که از این روش برای درمان سردردهای خودشان استفاده می کنند، روزهای بدون درد بیشتری در هر ماه دارند. حتی در مطالعه دیگری که انجام گرفته، مشخص شده تقریباً نیمی از بیمارانی که در دو نوبت تزریق بوتاکس شقیقه انجام می دهند، تعداد روزهایی که در ماه سردرد داشتند به نصف کاهش یافته است. بعد از پنج دوره درمان، این دردها به حدودا 70 درصد کاهش یافتند. برای از بین بردن میگرن با استفاده از تزریق بوتاکس شقیقه، بیمار باید هر 12 هفته یک بار با صلاحدید پزشک، مجددا این تزریقات را تکرار کند تا بتواند سردردهای میگرنی خودش را کاهش دهید یا از آن ها جلوگیری کند. اما این روش چگونه انجام می شود؟ برای این کار، دکتر از یک سوزن بسیار ظریف به منظور تزریق کردن مقادیر کمی بوتاکس به عضلات کم عمق پوست، ماهیچه های اطراف رشته های درد درگیر در سردرد و عضله هایی که در ناحیه شقیقه وجود دارند، استفاده می کند. اما تزریق بوتاکس شقیقه چگونه عمل می کند؟ بوتاکس وارد انتهای عصبی اطراف محل تزریق خواهد شد و از آزاد شدن مواد شیمیایی که در انتقال درد نقش دارند، جلوگیری می کند. همچنین به طور موثری از فعال شدن شبکه درد در مغز جلوگیری خواهد کرد. حتی این تزریق‌ ها می‌ توانند از اسپاسم عضلانی جلوگیری کرده و تنش های عضلانی را که باعث میگرن می شوند آرام کنند. توجه داشته باشید، اگر چه بوتاکس بسیار موفق است، اما یک راه حل دائمی نیست و بعد از چند ماه، اعصاب می توانند دوباره رشته های درد جدیدی را تولید کنند و سردرد مجددا عود کند.

به طور کلی فواید تزریق بوتاکس شقیقه برای درمان کردن میگرن و سردردهای مزمن ثابت شده است. این روش یک درمان سریع و راحت در مطب بدون هیچ وقفه زمانی است اما حتما باید توسط یک پزشک متخصص انجام بشود. بوتاکس بسیار موثر می باشد و با نظارت پزشکی مناسب می تواند نتایج قابل توجهی را برای کاهش دادن درد به همراه داشته باشد. هیچ خطری برای تداخل دارویی در زمان استفاده از تزریق بوتاکس شقیقه وجود ندارد و بیماران می توانند داروهای خود را با صلاحدید پزشک خود مصرف کنند و بلافاصله فعالیت های روزانه‌شان را از سر بگیرند. برای بسیاری از زنان و مردان، بوتاکس یک راه حل مناسب برای درمان سردرد است، برای برخی دیگر، هم پزشک از این روش در کنار سایر روش های درمانی به عنوان بخشی از یک برنامه درمانی طولانی مدت به منظور دستیابی به بهترین نتایج استفاده می کند.

تاثیرات تزریق بوتاکس به شقیقه در از بین بردن چین و چروک

عوارض تزریق بوتاکس به شقیقه

تزریق بوتاکس به ناحیه حساس شقیقه برای لیفتینگ آن قسمت حتما باید تحت نظر یک پزشک متخصص زیبایی ماهر و با تجربه انجام بگیرد. اما اگر برای تزریق بوتاکس شقیقه به یک آرایشگاه با کلینیک نا معتبر مراجعه کنید، ممکن است که عروق خونی این ناحیه دچار آسیب بشوند و عوارض جدی و جبران‌ ناپذیری زا به همراه خود داشته باشند. مهم ترین خطرات و عوارض تزریق بوتاکس به شقیقه به شرح زیر می باشد.

 • اختلال در باز یا بسته کردن چشم ها
 • بروز مشکل یا اختلال در بینایی
 • سردرد
 • دوبینی
 • داشتن حالت تهوع
 • کبودی
 • تورم
 • عدم تقارن و ناهماهنگی در چهره فرد
 • افتادگی پلک ها یا ابرو ها
 • خشکی چشم ها
 • ضعف بدنی
 • وارد شدن آسیب به عضله های پلک
 • عدم توانایی ماهیچه ها برای پلک زدن

سوالات متداول درباره تزریق بوتاکس شقیقه

فیلر شقیقه می تواند به طور قابل توجهی تعادل و ظاهر صورت را بهبود بخشد. متأسفانه، می توانند خطرات قابل توجهی در صورت تزریق غلط به همراه داشته باشد، از جمله بی نظمی خطوط، انسداد عروق، نکروز پوست، ریزش مو، کوری، سکته مغزی و آمبولی ریه غیرترومبوتیک.
منطقه تزریق ایمن پیشنهادی برای فیلر شقیقه بین حاشیه مداری استخوانی پیشانی، تقریباً 1 سانتی‌متر پایین‌تر از خط همجوشی زمانی

سایر خدمات

نظر کاربران

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها