dr mozhde rezvani
Search
Close this search box.

تزریق فیلر چانه

این خدمت توسط آرت مدیک ارائه می‌شود

تزریق فیلر چانه پرکننده ای است که می توان از آن برای حجم و فرم دادن به چانه افراد استفاده کرد. امروزه برند های مختلفی به تولید فیلر چانه می پردازند و پزشک معالج یکی از آن ها را متناسب با نیاز ها، آناتومی فرد و همچنین خواسته های او انتخاب کرده و برای وی تزریق می کند. توجه داشته باشید که فیلر چانه، علاوه بر زیبایی و افزایش حجم برای درمان چین و چروک های این ناحیه هم مناسب است. 

جهت مشاوره رایگان یا رزرو نوبت فرم زیر را پر کنید

درخواست مشاوره

شماره ثابت کلینیک

شماره موبایل کلینیک

ارتباط از طریق واتساپ

آنچه می‌خوانید
این صفحه را به اشتراک بگذارید
جهت رزرو نوبت با ما تماس بگیرید

آیا تزریق فیلر چانه باعث زیبایی صورت می شود؟

آیا تا به حال در مورد تزریق فیلر چانه چیزی شنیده اید؟ به نظر شما چرا این روش زیبایی اینقدر در بین متقاضیان پرطرفدار است؟ امروزه درمان های بزرگ کردن چانه به طور فزاینده ای در آسیا، به ویژه در کشورمان ایران محبوب شده اند. این به این دلیل است که بسیاری از آسیایی‌ ها، چه مردان و چه زنان ذاتاً چانه‌ های کوچک و عقب‌ رفته‌ ای دارند که باعث می‌ شود صورت آن ها نامتناسب و نامتعادل به نظر برسد. به همین دلیل در طول سال‌ های گذشته، شاهد این هستیم که افراد بیشتری به دنبال بزرگ‌ کردن چانه خود بدون جراحی و با استفاده از تزریق فیلر هستند. اما فیلر چانه چیست؟ کدام عیوب چانه با تزریق فیلر رفع می‌شود؟ چه کسانی می‌توانند تزریق فیلر چانه را انجام دهند؟ اگر می خواهید در مورد تزریق فیلر چانه بیشتر بدانید، به متن زیر توجه کنید. 

دلایل تزریق فیلر چانه چیست؟

در حال حاضر تزریق فیلر چانه به دلایل مختلفی انجام می گیرد اما به طور کلی، این روش برای رفع کردن مشکلات چانه استفاده می شود. دلایل برجسته کردن چانه با تزریق فیلر به شرح زیر هستند. 

 • از بین بردن گودی عمیق یا فرو رفتگی های چانه
 • از بین بردن ضعف ماهیچه های چانه
 • رفع بد فرمی چانه
 • شکل دهی و زاویه‌ سازی فک
 • تزریق فیلر چانه به زنخدان، رفع چال یا شکاف های آن 

کدام عیوب چانه با تزریق فیلر رفع می‌شود؟

با تزریق فیلر چانه می توان بسیاری از عیب و عیوب چانه، ایرادات، فرم و همچنین زاویه چانه را برطرف کرد. از جمله عیوب و ایراداتی که با کمک تزریق فیلر چانه از بین می روند، به شرح زیر هستند. 

 1. افزایش دادن اندازه چانه
  اگر از سایز چانه خود خسته شده اید و اندازه آن باعث شده که از جذابیت چهره شما کاسته شود، می توانید از متخصص پوست و مو بخواهید که با استفاده از فیلر چانه، اندازه آن را برایتان افزایش دهند.
 2. بلند تر کردن طول چانه
  چانه بعضی از بیماران کوتاه است. پزشکات یا متخصصان پوست و مو می‌ توانند به آسانی و با تزریق فیلر چانه طول آن را بلند کنند.
 3. برآمده تر کردن چانه
  اغلب از بیماران از زاویه کناری، چانه ای بد فرم و فرورفته‌ ای دارند. این افراد می توانند با استفاده از فیلر های پوستی، چانه خودشان را برجسته‌‌‌ تر از قبل کنند.
 4. تغییر دادن شکل چانه
  به طور کلی، بیماران عرض، طول و زاویه‌ چانه مختلفی را می پسندند؛ این افراد می توانند با تزریق فیلر چانه، فرم دلخواه خود را به چانه‌شان ببخشند. اگر بیماران می خواهند که چانه‌ ای با زاویه نسبتا بیشتری داشته باشند، می‌ توانند با کمک یک پزشک پوست و موی باتجربه، آن را تیزتر کنند. از طرفی اگر شخصی فکر می‌ کنند چانه اش مربعی شکل است هم می‌ توان با تزریق فیلر چانه آن را گرد تر کند. توجه داشته باشید که در مشاوره اولیه، اهداف زیبایی، ایرادات چانه و خواسته‌‌ های خود را به طور دقیق و کامل به پزشک خود اطلاع بدهید. در طول این بررسی، متخصص زیبایی یا پزشک درباره آناتومی بدن و نحوه بهبود یافتن فرم صورتتان، شما را راهنمایی خواهد کرد.
 5. تقارن چانه
  اگر چانه فردی نا متقارن باشد هم می‌ تواند آن را با تزریق فیلر چانه اصلاح کند. 

انجام تزریق فیلر چانه از نظر زیبایی شناختی

در یک صورت مناسب و ایده‌ آل، همیشه پل بینی با لبه جلویی چانه در یک راستا قرار دارند. اگر پروفایل صورت فردی در این صورت نباشد، تزریق فیلر می‌ تواند چانه او را جلو بیاورد تا از نظر زیبایی شناختی به ایده‌ آل جهانی نزدیک‌‌‌ تر بشود. البته متخصصان زیبایی، تناسب بین چانه با خطوط فک را نیز در نظر خواهند گرفت. از آنجایی که چانه در جلو ترین بخش فک قرار دارد، لازم است با خطوط فک متناسب باشد. توجه داشته باشید که روند پیری منجر به تجمع یافتن چربی در امتداد خطوط فک می شود که این امر می‌ تواند موجب قطع شدن ارتباط میان چانه با خط فک بشود. در این گونه موارد تزریق کردن ژل این ایرادات را برطرف می کند. 

تزریق فیلر چانه چگونه انجام می‌شود؟

روند تزریق فیلر چانه شبیه به تزریق ژل به سایر نواحی بدن می باشد. تزریق فیلر به چانه توسط پزشک و به شکل سرپایی انجام می گیرد، از طرفی احتیاجی به استراحت نخواهد داشت.
در مرحله اول پزشک پوست و مو، ناحیه چانه را به طور کامل ضد عفونی خواهد کرد. همچنین برای بی‌ حسی محل از دارو های بی حسی موضعی از قبیل لیدوکائین استفاده می کند؛ حتی در مواردی پیش از شروع تزریق، داروی بی حسی قدرتمندی را به ناحیه تحت درمان تزریق خواهد کرد. در برخی موارد نیز لیدوکائین در سرنگ فیلر پوستی مخلوط خواهد شد.
در این روش از کانول یا حتی سوزن برای تزریق فیلر به چانه استفاده می گردد. مزیت و فایده اصلی استفاده از کانول در این روش، کاهش دادن خطر سوراخ شدگی رگ خونی، ایجاد کبودی و همچنین عوارض شدیدتر از قبیل تزریق ژل به درون عروق می باشد.
از آنجایی که چانه منطقه ای فیبری و عضلانی می باشد، سوزن به راحتی می تواند از آن جا عبور کند. ولی کانول نوک بلند تری دارد؛ در نتیجه عبور کردن آن از چانه بسیار دشوار است. در اغلب موارد برای کسب نتایج عالی، از ترکیب سوزن با کانول استفاده خواهد شد. کانول اغلب به منظور تزریق فیلر به کناره‌‌ های چانه استفاده خواهد شد. اما سوزن‌ اغلب برای تزریق کردن به مرکز چانه ایده آل است.
در زمان انجام تزریق فیلر چانه از بیمار خواسته می‌ شود تا صحبت نکند و بنشیند؛ در نتیجه پزشک می تواند ژل را با دقت بیشتری تزریق کند. در هنگام عمل، چند تزریق در چانه و حتی فک انجام می گیرد. بعد از آن، پزشک از بیمار می خواهد تا برای ویزیت پس از عمل و همچنین انجام تزریق‌‌ اضافی تا زمان رسیدن به نتایج مناسب، دوباره در تاریخ مشخص به مطب مراجعه نماید. کل روند درمان تزریق فیلر چانه همراه با مدت زمان آماده سازی بیمار، ۳۰ الی ۶۰ دقیقه طول خواهد کشید.

برای فیلر چانه، چند سی سی فیلر لازم است؟

این موضوع که برای فیلر چانه، چند سی سی فیلر لازم است، در هر بیماری با دیگری متفاوت است. به طور کلی، بسته به عیوب و ایرادات چانه و حجم مورد نظر فرد، میزان فیلر چانه مورد نیاز هر فرد متفاوت خواهد بود.

آشنایی با بهترین برندهای فیلر چانه

به طور کلی، برند های Juvéderm، Teosyal و Restylane ایمن ترین و موثر ترین فیلر های چانه مورد تایید FDA در صنعت می باشند؛ به همین دلیل است که بیشتر پزشکان از آن ها برای رفع عیوب های چانه استفاده می کنند. پایه و اساس این فیلر ها، ژل های اسید هیالورونیک است که به طور طبیعی تجزیه پذیر هستند و از ذخایر اسید هیالورونیکی که به طور طبیعی در بدن وجود دارد، ساخته شده اند. 
هنگامی که این فیلر ها به درستی در زیر سطح پوست چانه تزریق شوند، هم می توانند پوست را نرم و آبرسانی می کنند و هم حجم مناسبی را به این ناحیه ببخشند. این فیلر ها همچنین به تولید کلاژن و الاستین (دو پروتئین طبیعی حیاتی که ساختار حجیم پوست را حفظ می کنند) کمک خواهند کرد. همه این فیلر ها یا همان تقویت‌ کننده‌ های پوستی این است که نتایج طولانی‌ مدت و فوق‌ العاده دارند؛ در نتیجه بعد از درمان، خشن به نظر نخواهید رسید. 

چه کسانی می‌ توانند تزریق فیلر چانه را انجام دهند؟

به طور کلی، تزریق ژل چانه برای هر کسی که چانه کوتاه و جمع شده یا ضعیف دارد، مناسب است. اکثر بیماران زن از فیلر چانه برای ایجاد ظاهری زنانه تر و چهره زیبا به شکل قلب استفاده می کنند. اما این روش درمانی تنها مخصوص خانم ها نیست؛ بلکه مردان نیز می توانند از فیلر چانه بهره ببرند تا ظاهری قوی تر به صورت خود بدهند. هر دو جنس می توانند از پرکننده های چانه برای کاهش ظاهر گودی چانه خود استفاده کنند. از طرفی فیلر چانه برای هر کسی که می خواهد ظاهر چانه خودش را بهبود ببخشد، مناسب است. حتی چانه کسانی که به دلیل افزایش سن ضعیف شده است، مناسب خواهد بود.

فیلر چانه برای چه کسانی مناسب نیست؟

در حالی که تزریق ژل چانه یک راه حل عالی برای بسیاری از افراد است، ولی برخی از  بیماران با شرایط خاص نمی توانند از این روش درمانی استفاده کنند. بیمارانی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، کاندیدای مناسبی برای تزریق فیلر چانه نیستند.

 • بیمارانی که عفونت فعال در ناحیه چانه خود دارند؛ مانند تبخال.
 • به اجزای فیلر حساسیت یا آلرژی دارند.
 • دارای تجمع چربی برجسته در اطراف چانه خود هستند.
 • افردی که خاصیت ارتجاعی پوست خود را از دست داده اند.

مراقبت‌‌ های قبل از تزریق فیلر چانه

برای آن که در مورد مراقبت‌‌ های قبل از تزریق فیلر به چانه بیشتر بدانید، با پزشک خود صحبت کنید تا لیست کاملی از دستورالعمل های قبل از درمان را به شما بدهد. اما به طور کلی، مراقبت‌‌ های قبل از تزریق فیلر چانه به شرح زیر است.

 • از مصرف دارو ها و مکمل های رقیق کننده خون مانند ایبوپروفن و آسپیرین بدون نسخه خودداری کنید (مگر اینکه این دارو ها برای وضعیت سلامتی شما تجویز شده باشند). 
 • اگر نگران تورم بعد از تزریق هستید، در هفته قبل از درمان، آناناس بخورید.
 • مصرف آرنیکا (گل همیشه بهار) به کاهش کبودی در محل تزریق فیلر کمک می کند.
 • قبل از درمان از نوشیدن الکل خودداری کنید؛ چون که ممکن است با افزایش خونریزی و کبودی، بهبودی شما را کندتر کند.
 • پیش از تزریق فیلر چانه، میزان سدیم مصرفی خود را محدود کنید. سدیم می تواند باعث شود بدن شما آب بیشتری را در بین سلول های خود حفظ کند که باعث افزایش تورم می شود.
 • در مورد هر گونه شرایط پزشکی با پزشک خود صحبت کنید.
 • با چهره ای تمیز و بدون آرایش برای تزریق آماده شود.

مراقبت‌‌ های بعد از تزریق فیلر چانه

حتما دستورالعمل های مراقبت پس از تزریق فیلر به چانه را به طور کامل انجام بدهید؛ چون که به طور خاص برای شرایط شما تنظیم شده است. به احتمال زیاد، بلافاصله پس از عمل می‌ توانید به فعالیت خفیف بازگردید اما به طور کلی، به شما توصیه می شود که:

 • تا ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق بر روی ناحیه تزریق شده کمپرس سرد بگذارید.
 • از لمس یا ماساژ ناحیه تحت درمان خودداری کنید.
 • برای کاهش دادن هر گونه درد یا ناراحتی، استامینوفن را طبق دستور مصرف کنید. البته ایبوپروفن می تواند بهبودی شما و کاهش کبودی هایتات را به تاخیر بیاندازد یا در صورت وجود آنها را بدتر کند؛ پس این دارو را مصرف نکنید.
 •  از هر گونه گرما در ناحیه چانه( مکان هایی مانند سونا، دوش آب گرم و موم داغ) خودداری کنید، مگر اینکه پس از ۲۴ ساعت اول توصیه شود از کمپرس گرم برای کبودی استفاده نمایید.
 •  برای کمک به کاهش هرگونه کبودی یا ناراحتی، مصرف آرنیکا را مد نظر خود قرار دهید.
 •  برای جلوگیری از کبودی احتمالی تا 24 ساعت بعد از آن از مصرف الکل یا ورزش خودداری کنید.

خطرات و عوارض تزریق فیلر چانه

در روزهای بعد از تزریق فیلر به فک، ممکن است عوارض جانبی خفیف زیر را از تزریق فیلر چانه خود تجربه کنید:

 • قرمزی پوست
 • خارش در محل تزریق
 • کبودی خفیف
 • تورم
 • درد
 • تحلیل استخوان احتمالی
 • مهاجرت فیلر به سایر نواحی

سوالات متداول درباره تزریق فیلر چانه

در حالی که ممکن است تاثیر فیلر در فردی نسبت فرد دیگر متفاوت باشد، ولی به طور کل فیلر های چانه می‌توانند چندین ماه تا یک سال قبل از نیاز به درمان لمسی برای حفظ نتایج مورد نظر دوام داشته باشند.
معمولا بین 1 تا 2 میلی لیتر بسته به نتیجه ای که به دنبال آن هستید دارد.

سایر خدمات

نظر کاربران

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها