dr mozhde rezvani
Search
Close this search box.
بهترین فصل برای کاشت مو

بهترین فصل برای کاشت مو چه فصلی از سال است؟

داشتن موهایی سالم و پرپشت بر روی جذابیت افراد تاثیر زیادی می گذارد. اما متاسفانه به خاطر مشکلات و شرایط محیطی از جمله آلودگی، ژنتیک، استرس، اضطراب و غیره اکثر ما ایرانی ها با ریزش شدید مو مواجه هستیم. از طرفی درمان های غیر تهاجمی، اکثرا ماندگاری زیادی ندارند و لازم است که به فکر راه چاره دائمی بود. در حال حاضر، کاشت مو، بهترین روش برای رسیدن به این هدف می باشد اما باید در فصل مناسب این کار را انجام داد. به خاطر اهمیت این موضوع، ما تصمیم گرفته ایم که در این مقاله به بررسی بهترین فصل برای کاشت مو بپردازیم. پس با ما همراه باشید. 

این صفحه را به اشتراک بگذارید

جهت مشاوره رایگان یا رزرو نوبت فرم زیر را پر کنید

تست

این یک فرم تست می باشد.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

شماره ثابت کلینیک

شماره موبایل کلینیک

ارتباط از طریق واتساپ

آنچه می‌خوانید
پاک کردن تاتو روی شانه با لیزر کیوسوئیچ

بهترین فصل کاشت مو چه زمانی است؟

بهترین فصل برای کاشت مو در واقع زمانی می باشد که در آن موقع، افراد احساس راحتی و آمادگی بیشتری برای انجام این روش داشته باشند. توجه داشته باشید که کاشت مو در هر فصلی از سال مزایا و معایب خاص خودش را دارد و نمی توان به طور قطع بهترین فصل برای کاشت مو را انتخاب کرد. نکته مهم در اینجا محافظت از ناحیه پیوند از شرایط فصلی می باشد. به عنوان مثال، اگر به فکر کاشت مو در تابستان هستید، باید به یاد داشته باشید که باید از ناحیه کاشته شده در برابر اشعه خورشید محافظت کنید. 

یا در زمستان به فکر سرما و عفونت کردن ناحیه پیوند خود باشید. وقتی صحبت از بهترین فصل برای کاشت مو و مراجعه به کلینیک کاشت مو می شود، نظر عمومی بیماران این است که ماه های گرم تر سال بهتر هستند. بسیاری از بیماران معتقدند که تابستان مرخصی گرفتن از کار و شکستن روال عادی زندگی برایشان راحت تر است و می توانند سریع تر بهبودی پیدا کنند. اما آیا این نظر درست می باشد؟ کاشت مو در تابستان است یا زمستان؟ آیا بیایید تاثیر هر فصل بر روی ناحیه کاشت مو، مزایا و معایب آن را با هم بیاموزیم. 

روش انتخاب بهترین زمان را برای کاشت مو 

بهترین زمان کاشت مو موقعی است که فعالیت و کار کمتری دارید. به یادتان باشد که هیچ فرقی نمی‌ کند کدام فصل را برای کاشت مو انتخاب نمایید، در هر صورت باید مراقبت‌ های لازم را به طور دقیق انجام دهید.

فصل بهار برای کاشت مو

فصل بهار برای کاشت مو، بهترین زمان برای انجام این روش زیبایی می باشد. در کل، در این فصل از سال بیمار زمان بیشتری برای استراحت کردن دارد. به همین خاطر در روزهای پیش از شروع عید نوروز تقاضا برای کاشت مو افزایش پیدا خواهد کرد. علاوه بر این، هوا معتدل تر و نسبتا خنک تر می‌ شود.

مزیت‌های فصل بهار برای کاشت مو

مزیت‌های فصل بهار برای کاشت مو بیشمار می باشند و حقیقت این است که پیوند مو در بهار مزایای زیادی برای بیماران دارد. 

 • ما در طول فصل بهار با دمای معتدل، نه سرد و نه گرم، رو به رو هستیم. این موضوع باعث می شود که دوره پس از عمل قابل تحمل تر باشد؛ چون که تعریق بیش از حد ناشی از گرما می تواند باعث عفونت پوست سر مانند فولیکولیت بشود و رسیدن به نتیجه دلخواه را به خطر می اندازد.
 •  در رابطه با موارد فوق، اگر پیوند مو را در بهار انجام دهیم، هفته های اول دوره پس از عمل که مهم ترین زمان برای رسیدن به نتیجه مطلوب است را قبل از ماه های گرم سال سپری می کنیم. به طور کلی در فصل تابستان بیشتر به خیابان می رویم، تابش آفتاب مضرتر است، به سواحل و استخر خواهیم رفت که برای رشد مو پس از کاشت بسیار مضر خواهد بود. به عبارت دیگر، پیوند مو در تابستان نیز قابل اجرا است، ولی باید نسبت به اندیکاسیون های بعد از عمل سخت گیری بیشتری داشته باشیم.
 •  در حالت کلی می توان بعد از 6 ماهگی اولین تغییرات را پس از کاشت مو مشاهده کرد. در صورت انجام کاشت مو در ماه اول فصل بهار، در ابتدای دوره جدید در شهریور ماه می توانید خود را با موهایی رشد کرده، ببینید.
 •  در بهار غذاهای مفید و مقوی برای مو از قبیل ماهی قزل آلا، غذای دریایی، کلم بروکلی، اسفناج و غیره بیشتر هستند.
 •  رطوبت هوا در فصل بهار کمتر می باشد و این موضوع باعث می‌ شود که احتمال آسیب دیدن موها کاهش یابد و مراقبت کردن از آن ها آسان‌ تر گردد.
 • از طرفی در فصل بهار، هوا آنچنان گرم نیست و پوست سر به اشعه های خورشید حساسیت زیادی نشان نمی دهد؛ در نتیجه احتیاجی به استفاده از کرم‌ ضد آفتاب نمی باشد. 

ترسیم خط رویش قبل از کاشت مو

معایب فصل بهار برای کاشت مو

درست است که در ماه های اول سال، کاشت مو بهتر می باشد اما باید به معایب فصل بهار برای کاشت مو هم اشاره کنیم

 • تغییرات ناگهانی و بدون پیشبینی آب و هوا در بهار، عیب جدی برای کاشت مو در این فصل از سال است. 
 • باد و باران تا پیش از حاصل شدن بهبودی، تهدید جدی برای خوب شدن زخم های کاشت مو به حساب می آید.
 • از طرفی در فصل بهار به خاطر باران های مکرر خود نباید از منزل خارج شد و بادهای مقطعی هم موجب کندتر شدن شدن روند بهبودی این زخم ها می شود.
 • در اواخر فصل بهار، آب و هوا گرم می شود؛ در نتیجه در زمان خروج از منزل، به خاطر تابش شدید خورشید باید از کلاه استفاده نمود. 

فصل تابستان برای کاشت مو

فصل تابستان برای کاشت مو، مناسب است؟ درست است که گفتیم بیماران معتقد هستند، یکی از زمان‌ های راحت‌ برای کاشت مو تابستان می باشد، اما این عقیده کاملا اشتباه بوده و بهترین این زمان از سال از نظر بهبود یافتن افراد مناسب نیست. اما چرا؟

 • بدن ما در تابستان بیشتر عرق می کند و این موضوع می تواند روند بهبودی را دشوارتر کند. 
 • از طرفی برای جلوگیری کردن از تبدیل شدن باکتری‌ های عرق‌ به عفونت، ممکن است مجبور بشوید محل کاشت را بیشتر تمیز کنید که این موضوع کمی دشوار است.
 • حتی نفوذ اشعه های مضر خورشید به زمین در فصل تابستان شدید تر است و پوست سر شفابخش بیشتر در معرض اشعه های مضر UV قرار می گیرد. 

بهترین فصل برای کاشت مو

مزیت‌های فصل تابستان برای کاشت مو

حال بیایید مزیت‌های فصل تابستان برای کاشت مو را بررسی کنیم. جدایی از شرایط آب و هوایی گرم، ترشح هورمون شادی در تابستان افزایش پیدا می کند که این موضوع می تواند زمان ایده آلی برای تغییر باشد. در اینجا دلایلی وجود دارد که نشان می دهد کاشت مو در تابستان برای شما مفید است:

 • رطوبت و دمای بالاتر نه تنها خلق و خوی شما را افزایش می دهد، بلکه به خاطر کاهش خطر تورم، به بهبود سریع تر کمک می کند. 
 • یک دلیل علمی برای انتخاب کاشت مو در فصل تابستان، تمایل طبیعی ما به پوشاندن و محافظت از سر در این دوران با استفاده از کلاه و کلاه است. این موضوع بسیار هم شیک و کاربردی است! 
 • بهترین موقع در بهبودی بعد از کاشت، زمانی است که شما از جنبه های روانی و فیزیولوژیکی در موقعیت خوبی قرار داشته باشید و فصل تابستان این فضا را برایتان مهیا می کند.
 • در فصل تابستان، اوقات فراغت بیشتری دارید. زمان نیز یک شفا دهنده شگفت‌ انگیز می باشد و شما در این زمان می توانید تمام وقت خود را به ریکاوری مو های خود و انجام مراقبت‌ های پس از عمل اختصاص دهید.
 •  موها در تابستان سریعتر رشد می کنند. 

معایب فصل تابستان برای کاشت مو

البته نباید از معایب فصل تابستان برای کاشت مو گذشت؛ زیرا شرایط جوی در این فصل سال متاسفانه زیاد مناسب نیست.  اما چرا می گوییم که تابستان، بهترین فصل برای کاشت مو نمی باشد؟ 

 • رسیدن گرمای بیش از حد پوست سر: گرم شدن بیش از حد پوست سر ممکن است موجب طولانی شدن مدت زمان بهبودی بیمار پس از کاشت مو شود. به طور کلی، پس از کاشت مو، پوست سر حساس شده و نیاز به استراحت و نوشیدن مایعات بیشتری است. 
 • قرار گرفتن در معرض نور خورشید: رسیدن اشعه ماوراء بنفش به پوست پس از کاشت مو اکیدا ممنوع است؛ به همین دلیل عاقلانه می باشد که در طول زمان بهبودی پس از جراحی از اشعه مستقیم دوری کنید. 
 • تعریق: عرق زیاد در فصل تابستان می تواند روند بهبودی پس از کاشت مو را مختل کند، بنابراین توصیه می شود که در 3 هفته اول پس از جراحی، هیچ فعالیت بدنی سنگینی نداشته باشید. 

مردی که بر روی سر خود مو کاشته است.

فصل پاییز برای کاشت مو

فصل پاییز برای کاشت مو، مناسب ترین موقع برای انجام این روش است. اما چرا؟ 

 1. به خاطر آن که شرایط آب و هوایی معتدل و فضای خنک می تواند به روند بهبودی بیمار کمک زیادی کند.
 2. البته باید بگوییم که روزهای بارانی پاییز می توانند بر روی فعالیت های بیمار در خارج از منزل تأثیر بگذارد. 
 3. از طرفی آب و هوا در این فصل سال هم مستعد تغییرات ناگهانی است. پس کسانی که قصد کاشت مو در پاییز را دارند باید خودشان را برای مقابله با روزهای بارانی و تغییرات آب و هوایی آماده کنند و اقدامات حفاظتی خوبی را انجام دهند. 

مزیت‌های فصل پاییز برای کاشت مو

مزیت‌های فصل پاییز برای کاشت مو، موضوعی است که باعث شده افرادی که تایم آزاد بیشتری در این ماه ها دارند، کاشت موی خود را این موقع انجام بدهند. اما چرا می گوییم که پاییز بهترین فصل برای کاشت مو است؛ 

 • چون که هوا خنک تر می باشد و احتمال به وجود آمدن عفونت در این فصل کمتر خواهد بود. 
 • از طرفی در این فصل سال، مراکز یا کلینیک های زیبایی تخفیفات بیشتری برای خدمات خود ارائه می دهند. این موضوع می‌ تواند یک فرصت مناسب برای پیوند مویی با کیفیت و همچنین با هزینه مناسب تر باشد. 

معایب فصل پاییز برای کاشت مو

ولی معایب فصل پاییز برای کاشت مو چیست؟ درست است که گفتیم پاییز، بهترین فصل برای کاشت مو می باشد اما هیچ موقعی از سال، بدون عیب نیست. معایب فصل پاییز برای کاشت مو به شرح زیر می باشند. 

 • تغییرات جوی و آب و هوایی در فصل پاییز برایتان خوب نیست و می بایست به طور مداوم از کلاه یا ضد آفتاب استفاده نمایید.
 • ممکن است که موهای کاشته شده در پاییز به خاطر تغییر دمایی یا رطوبت هوا زودتر از بقیه موها ریزش کنند. 

نمونه کاری قبل و بعد کاشت مو

فصل زمستان برای کاشت مو

فصل زمستان برای کاشت مو هم موقع مناسبی جهت انجام این روش زیبایی است. شرایط آب و هوایی در فصل زمستان در نواحی مختلف ایران هم گوناگون خواهد بود، ولی عموما برف و یخ زدگی در بیشتر شهرهای کشور مشاهده می گردد. همین موضوع هم تاثیر مستقیمی بر روی کاشت مو دارد. 

مزیت‌های فصل زمستان برای کاشت مو

مزیت‌های فصل زمستان برای کاشت مو در برابر سایر فصول سال، بیشتر است. بیایید مزایای فصل زمستان برای کاشت مو را با هم بررسی کنیم. 

 • در زمستان به خاطر بارش شدید باران، آفتاب کمتری مشاهده می شود و نور خورشید هم سوزان نخواهد بود. 
 • به علاوه درجه حرارت در این فصل سال پایین تر است و باعث می شود تعریق بدن کمتر گردد؛ در نتیجه به دوش گرفتن زیاد نیازی نیست.
 • بهبودی بیمار به خاطر کمتر شدن نفوذ اشعه های خورشید و گرما،  سریع تر خواهد شد.
 • تابش غیر عمودی اشعه های خورشید و همچنین دمای پایین موجب می شوند تا بیمار بتواند راحت تر نتایج دلخواهش را کسب کند. 

معایب فصل زمستان برای کاشت مو

معایب فصل زمستان برای کاشت مو هم قابل توجه است. اگر چه می گوییم این فصل زمستان بهترین فصل برای کاشت مو می باشد ولی ممکن است که عوارض و معایبی را هم به داشته باشد که لازم است با آن ها آشنا شوید. 

 • در این موقع سال دمای محیط بیرون با داخل منزل تفاوت دارد؛ به همین خاطر سرعت رشد موها و ترمیم زخم ها تغییر می کند. 
 • سرما، باد و باران باعث ایجاد عفونت در محل می شوند.
 •  سرمای هوا بر روی تار های مو کاشته شده تاثیر می گذارد و رطوبت هم باعث شکستگی آن ها می شود.

باورهای غلط درباره بهترین زمان کاشت مو 

بررسی باورهای غلط درباره بهترین زمان کاشت مو نشان می دهد که تعیین بهترین فصل برای کاشت مو کاری دشوار است. در کل همه ماه های سال می‌ توانند زمان با ارزشی جهت کاشت مو باشد. البته همه‌ چیز به خود شما بستگی دارد. خیلی از افراد فکر می کنند تابستان فقط برای آن که مرخصی بیشتری دارند، این زمان بهترین فصل برای کاشت مو است. در صورتی که این چنین نیست و شما باید فقط به شرایط خودتان توجه کنید. 

سوالات متداول

بهترین زمان، فصل، آب و هوا یا دمای مناسب برای کاشت مو وجود ندارد. تا زمانی که مراقبت های بعدی را به درستی انجام دهید،
در واقع در 6 ماهگی بیشترین رشد و ضخیم شدن موهای کاشته شده شروع می شود. این دوره را مرحله ریزش مو نیز می نامند.

سایر مطالب خواندنی

پاک کردن تاتو روی شانه با لیزر کیوسوئیچ
یکی از نمونه کارهای روش تکثیر کاشت مو
کبودی بعد از تزریق ژل لب برای یک زیبا جو
خانمی که دچار خشکی لب بعد از تزریق ژل لب شده است.
تفاوت تزریق مزوژل با فیلر زیر چشم
آبرسانی عمیق پوست باعث شادابی پوست یک خانم شده است.
افزایش ماندگاری تزریق فیلر گونه
تزریق فیلر گونه برای صورت های کشیده یک زیباجو
خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس
 مدل ژل لب عروسکی یک دختر
تزریق پی آر پی مو برای یک آقا
تزریق مزوتراپی مو به سر یک خانم | سن مناسب تزریق مزوتراپی مو
آشنایی با انواع روش لیفت چشم
انواع روشهای لیفت شقیقه
خانمی در حال تزریق بوتاکس به گونه بیمار |
یک نمونه از بوتاکس چشم گربه ای
تزریق بوتاکس به پیشانی یک آقا | مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس
Dr
زاویه سازی فک با فیلر برای یک آقا
هایفوتراپی صورت یک زیباجو توسط متخصص زیبایی | مراقبت بعد از هایفوتراپی صورت
مقایسه هایفوتراپی و بوتاکس
راه های درمان چروک دور چشم
خانمی در حال استفاده از روتین پوستی
درمان گودی زیر چشم
انواع روش لیفت بینی
مزوتراپی برای یک آقا که کاشت مو انجام داده است | مزوتراپی بعد از کاشت مو
ماندگاری تزریق ژل لب
ماندگاری تزریق ژل لب
افزایش ماندگاری تزریق فیلر
تزریق فیلر بینی گوشتی برای یک خانم
ترسیمی از نقاط تزریق بوتاکس پیشانی
ورم بعد از تزریق فیلر گونه
ورم گونه یک خانم بعد از تزریق فیلر گونه
تزریق هیرفیلر برای یک اقا
مدل گربه ای لیفت چشم با نخ
درمان واریس پا با تزریق اسکلروتراپی
جوش زدن بعد از تزریق بوتاکس
کشش گوشه چشم با تزریق بوتاکس شقیقه یک خانم
تزریق هیر فیلر در سر یک خانم برای تقویت مو
تزریق پروفایلو به صورت یک خانم
تاثیر تزریق پروفایلو برای درمان مشکلات پوستی یک زیبا جو
تزریق فیلر فک برای یک خانم زیباجو توسط متخصص
تزریق فیلر خط خنده به صورت یک خانم و رضایت این خانم از تزریق
تزریق بوتاکس گونه برای ایجاد کات گونه روی صورت یک زیباجو
درمان چین و چروک پیشانی با تزریق بوتاکس
خانمی که برای صورت خود مزوژل جالپرو تزریق کرده است
تزریق فیلر به زیر چشم های یک خانم برای درمان چین و چروک پا کلاغی
تزریق فیلر برای کانتورینگ صورت یک خانم
خانمی در حال لیفت نخ صورت
شخصی که بعد از تزریق ژل لب دچار تبخال شده است
خانم باردار در حال تزریق ژل لب
تزریق بوتاکس با ماندگاری بالا
تصویر مربوط به یک خانم است و دستای یک دکتر که دستکش صورتی پوشیده و در حال لیفت صورت با نخ است
عکس زن باردار و دست یک پزشک که سرنگ بوتاکس را در دست دارد
عکس ویال بوتاکس و سرنگ در کنار ویال آب مقطر
عکس نخ های لیفت که با کانولا داخل صورت زن جوان قرار داده شده - مراقبت های بعد از لیفت با نخ

نظر کاربران

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها